O pierwszym, niesamowitym zetknięciu z Wrocławiem. O tym, co się jej w tym mieście najbardziej podoba, a co irytuje. Dlaczego nie wybiega daleko w przyszłość. Z Kamilą Świerc, Miss Polski 2017, studentką Uniwersytetu Wrocławskiego, rozmawia Paweł Pluta.

Fot. Materiały prasowe

Co skłoniło rodowitą opolankę do podjęcia studiów akurat we Wrocławiu?

We Wrocławiu znalazłam wymarzone studia dla siebie: komunikację wizerunkową na Uniwersytecie Wrocławskim. Ku mojemu zdziwieniu, kierunków związanych ze sferą public relations i szeroko pojętą reklamą jest naprawdę niewiele, a ten kierunek był dokładnie tym, czego szukałam. Wcześniej nic mnie z Wrocławiem nie łączyło, nie mam tutaj żadnej rodziny. Przyjazd do tego miasta to po prostu mój wybór.

A jakie było Twoje pierwsze zetknięcie z Wrocławiem?

Niejednokrotnie odwiedzałam Wrocław z moimi znajomymi. To piękne miasto, które chowa w sobie wiele niespodzianek. Będąc pierwszy raz we Wrocławiu, miałam okazję zobaczyć niesamowite Afrykarium. Te odwiedziny wspominam bardzo miło!

Jak długo mieszkasz we Wrocławiu i jak się czujesz w tym mieście?

Mieszkam od października i jestem bardzo zadowolona! Choć to duże miasto, dosyć szybko nauczyłam się po nim poruszać i dziś już prawie nie mam z tym problemu. Okolica, w której mieszkam, jest dosyć spokojna, więc będąc we Wrocławiu, mam czas na to, aby choć na chwilę odetchnąć.

Pracujesz jako prezenterka TVP w Opolu, studiujesz we Wrocławiu. Teraz dojdą jeszcze obowiązki związane z tytułem Miss Polski. Jak to wszystko pogodzisz?

Wszystkie obowiązki staram się umiejętnie łączyć. Myślę, że kluczem do tego jest dobra organizacja czasu i racjonalne podejście. W tym semestrze pomógł mi fajnie ułożony plan zajęć, do którego od razu starałam się dopasować moją pracę w TVP3 Opole. Cieszę się, że udaje mi się to wszystko łączyć, tym bardziej że studia kształcą we mnie nowe umiejętności, które z pewnością przydadzą się w pracy, i odwrotnie – w TVP3 Opole nauczyłam się lekkości przed kamerą oraz większej otwartości, co również przydaje mi się na zajęciach.

Najbardziej podoba Ci się we Wrocławiu…

…to, że zawsze coś się dzieje, a ludzie wokół są bardzo otwarci i przyjaźni. To zdecydowanie ułatwiło mi początki w nowym, większym mieście.

A co najbardziej irytuje Cię we Wrocławiu?

Hmm… W sumie to nic! Nigdy nie myślałam o tym mieście w negatywnych aspektach i nawet teraz, gdy się nad tym dłużej zastanawiam, nic nie przychodzi mi do głowy.

Domyślam się, że o wolny czas u Ciebie zapewne trudno, ale jeśli już go masz we Wrocławiu, to jak go tutaj spędzasz?

Zawsze spędzam czas wolny z przyjaciółmi. To wspólne wyjścia na miasto czy też najzwyczajniej odpoczynek w mieszkaniu. Najważniejsze, abyśmy mogli spędzić razem trochę czasu.

Studiujesz komunikację wizerunkową, zajmujesz się fotomodelingiem, jesteś prezenterką telewizyjną, a chcesz zostać PR-owcem. Gdybyś teraz zamknęła oczy i miała przenieść się w przyszłość, wyobrazić swoje życie za 10 lat, to jak ono powinno wówczas wyglądać?

Nauczyłam się już nie wybiegać tak daleko w przyszłość, bo wiem, że życie zaskakuje. Przekonałam się o tym zresztą na początku grudnia, otrzymując tytuł Miss Polski 2017. Już teraz wiele się zmieniło i zapewne ogrom zmian jeszcze przede mną.

Czy Twój chłopak jest z Wrocławia lub tutaj studiuje?

Mój chłopak Daniel mieszka w Chróścinie Opolskiej i na co dzień studiuje w Opolu. Jest wspaniałym chłopakiem i nigdy mnie nie ograniczał, dlatego też moje studia we Wrocławiu nie stanowiły żadnej przeszkody i nic nie zmieniły w naszych relacjach. Teraz, gdy zdarza się, że z powodu moich obowiązków widzimy się znacznie rzadziej, wciąż mnie wspiera i bardzo mocno trzyma za mnie kciuki.

Gdzie najczęściej we Wrocławiu można spotkać aktualną Miss Polski?

Z pewnością na uczelni! Kiedy już uda mi się wrócić do Wrocławia, najczęściej od razu pędzę na zajęcia. Bardzo lubię przechadzać się po Rynku, ale raczej staram się nie ograniczać do jednego miejsca, tylko – jeśli pozwala mi na to czas – poznawać jak najwięcej zakątków Wrocławia.

Fot. Materiały prasowe

Kamila Świerc pochodzi z Opola. Ma zaledwie 18 lat, 178 cm wzrostu. Wymiary: 90/69/96. Studiuje komunikację wizerunkową na Uniwersytecie Wrocławskim. Koronę Miss Polski 2017 odebrała w grudniu, w Krynicy-Zdroju, z rąk ustępującej już Miss Pauliny Maziarz.