Czy da się tworzyć animacje, bez pisania kodu? Dlaczego warto poświęcić kawałek swojego czasu wolnego i pobawić się z aplikacjami w rozszerzonej rzeczywistości? Na te i inne pytania odpowiedzą prelegenci podczas najbliższego, spotkania z serii LET SWIFT – iOS Developers Meetup, które odbędzie się 16 kwietnia w Barbarze.

Fot. W obiektywie Angie

14 spotkań, ponad 1200 osób na publiczności, 35 prelekcji i niezliczona liczba nowo poznanych osób. Tak w kilku liczbach można podsumować blisko 2-letnią historię wrocławskiego cyklu spotkań LET SWIFT – iOS Developers Meetup.

Nie tylko o programowaniu

LET SWIFT to cykliczne spotkania społeczności programistów, którzy tworzą oprogramowanie na urządzenia firmy Apple. Każde wydarzenie składa się z 2-3 prelekcji prowadzonych przez specjalistów z całej Polski. Tematyka prezentacji jest związana nie tylko z programowaniem, ale też z tematami pokrewnymi – designem, analityką, testowaniem oraz dobrymi praktykami w pracy developera.

Udział w spotkaniach jest darmowy. LET SWIFT jeden z największych tego typu meetupów w Polsce i największy na Dolnym Śląsku.

Dyskusje z publicznością i afterparty

– Podczas naszych meetupów jest też czas na pytania od publiczności do naszych gości i na dyskusję. Chcemy, żeby każdy uczestnik miał poczucie, że tworzy LET SWIFT-a i naszą społeczność razem z nami – podkreśla Michał Pyrka, iOS developer i jeden z organizatorów.

Każde spotkanie kończy się afterparty, gdzie jest czas i przestrzeń na to, żeby w luźnej atmosferze porozmawiać i lepiej się poznać. – Zależy nam nie tylko na wymianie wiedzy i doświadczeń, ale też na integracji środowiska – dodaje Michał.

Najbliższe spotkanie 16 kwietnia

Najbliższe, 15. już spotkanie z serii LET SWIFT, odbędzie się 16 kwietnia o godz. 19:00 w centrum Barbara (Świdnicka 8B). Wystąpią:

  1. Magdalena Pałka z tematem „Aplikacje z wykorzystaniem ARKit – najgorętszej biblioteki od ostatniego WWDC”
  2. Marcin Jackowski i Paweł Szymankiewicz z prelekcją „The N3XT Big Thing – Lottie”.

Więcej szczegółów na temat zbliżającego się eventu znajduje się na wydarzeniu na Facebooku.

Łączą ludzi, którzy mają tę samą pasję

Fot. W obiektywie Angie

LET SWIFT powstał z inicjatywy kilkunastu osób z Droids On Roids – wrocławskiego software house’a. Skąd pomysł i dlaczego podejmują się ich organizacji?

– Chcemy integrować społeczność programistów i umożliwiać im wymianę wiedzy. Uwielbiamy łączyć ludzi, którzy mają tę samą pasję – mówi Marcin Jackowski, iOS developer i jeden z organizatorów LET SWIFT-a. – Udało nam się stworzyć przestrzeń, w której możemy swobodnie poznawać inne osoby z branży oraz wzajemnie się inspirować. To dla nas najważniejsze – podsumowuje.

Organizatorem meetupów z serii LET SWIFT jest Droids On Roids www.thedroidsonroids.com – wrocławski software house specjalizujący się w tworzeniu aplikacji mobilnych. Współpracuje z klientami z całego świata, w tym głównie ze Stanów Zjednoczonych, Europy Zachodniej, Azji i Australii. Członek Google Developers Agency Program oraz Stowarzyszenia ITCorner.

W 2017 roku firma znalazła się na liście 50 najszybciej rozwijających się firm w Europie środkowo-wschodniej (“Deloitte Technology Fast 50 Central Europe”). W 2018 Droids On Roids otrzymało tytuł Diamentu Forbesa, a jej założyciele zostali wyróżnieni w liście “30 przed 30” tego magazynu.

Wroclife jest Partnerem wydarzenia.