Uważają, że kobiety świetnie mogą sobie radzić w branży IT i chcą dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi. Przez 5 lat Geek Girls Carrots we Wrocławiu zdążyły zorganizować 15 warsztatów i 45 meet-up`ów. W najbliższy piątek od godziny 19.00 będą świętować swoje urodziny w Centrum Technologii Audiowizualnych. Nie zabraknie dobrej zabawy, pysznych słodkości, porcji tajnej wiedzy rekruterów IT i szczypty magii UX. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

Fot. Geek Girls Carrots

Kim są Geek Girls Carrots?

Najkrócej mówiąc, społecznością kobiet kochających nowe technologie. I to społecznością globalną, która działa od 2011 roku w kilkunastu państwach na różnych kontynentach. Poza Polską Karotki są obecne także m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, a nawet w Izraelu, Japonii czy Korei Południowej.

Celem Geek Girls Carrots jest przekonanie kobiet, że mogą z powodzeniem pracować w IT. Karotki wspierają ich obecność w tej branży oraz zachęcają do dzielenia się wiedzą i doświadczeniami. Najlepiej służą temu różne warsztaty, meetupy (zazwyczaj raz w miesiącu) i różne nieformalne wydarzenia. Przychodzą na nie również mężczyźni. Spotkania to kopalnia dobrych pomysłów na rozwijanie swoich umiejętności w pracy lub uruchomienie własnych start-upów, z których słynie Wrocław.

W ten sposób mogą się spotkać pasjonatki różnych dziedzin: od grafiki i social mediów przez administrowanie systemami po programowanie i projektowanie aplikacji. Wydarzenia są otwarte dla wszystkich kobiet czujących się związanych z branżą IT: tych, które mogą się pochwalić sukcesami i doświadczeniem, jak i tych, które dopiero stawiają w tym obszarze pierwsze kroki. Jest się od kogo uczyć!

Warto dodać, że spotkania odbywają się w 16 miejscach w Polsce: Wrocławiu, a także Warszawie, Szczecinie, Trójmieście, Krakowie, Białymstoku, Poznaniu, Bydgoszczy, Rzeszowie, Łodzi, Toruniu, Lublinie, Koszalinie, Olsztynie, Kielcach i na Śląsku.

Geek Girls Carrots: Poznajmy się!

Najlepszą okazją, aby sprawdzić, co robią Karotki, nadarza się w najbliższy piątek 13 października. Geek Girls Carrots we Wrocławiu zapraszają na wspólne świętowanie piątych urodzin w Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) obok Hali Stulecia. Wstęp jest wolny. Oprócz wspólnej zabawy i pysznych babeczek szykuje się spora dawka praktycznej wiedzy dla kobiet, które szukają dla siebie miejsca w świecie nowych technologii.

Jak zacząć pracę w IT? 10 rad w tym temacie udzieli Kasia Michalak. Zdobywczyni I miejsca w konkursie Perły HR 2016 w kategorii Konsultant Roku. Kasia pomaga startupom i software house`om z Polski i zagranicy budować zespoły. Aby lepiej poznać świat programistów, zaczęła brać udział w kursach i współorganizowała m.in. weekendowe warsztaty PyCode Carrtos Warsaw 2016. Od 2017 roku buduje własny zespół rekrutacyjny w Bee Talent. Prowadzi też swojego bloga.

Fot. Geek Girls Carrots

O ,,niesamowitych doświadczeniach Projektanta Doświadczeń” opowie Paulina Siwiec. Przygodę z projektowaniem zaczynała jako Architekt, aż w końcu znalazła dla siebie miejsce w projektowaniu User Experience. Stara się zawsze wskazać najlepsze rozwiązania i stawia sobie kolejne wyzwania. Obecnie jako Senior UX Designer jest częścią zespołu Product Design w Intive.

Po tych wystąpieniach uczestniczki czeka jeszcze panel dyskusyjny ,,Zmiana branży? – tak to się robi!”, a potem urodzinowe słodkości i networking. Wbrew pozorom Karotki zapraszają na wydarzenie również Panów!

Rejestracja na wydarzenie potrwa do 12 października do godz. 18.00. Warto jednak zgłosić swój udział wcześniej i pobrać bezpłatny bilet, zanim wejściówki rozejdą się jak świeże bułeczki.

5. Urodziny Geek Girls Carrots we Wrocławiu [PROGRAM]

18:20 – 19:00 Rejestracja i chilling
19:00 – 19:10 Powitanie
19:10 – 19:30 „Kim jesteśmy i cóż cudownego uczyniłyśmy dla świata przez ostatni rok” – prezentacja o Geek Girls Carrots i naszej działaności
19:30 – 19:45 „A co to za miejsce?” Agnieszka Szarmach – kilka słów o CeTA
19:45 – 20:15 Kasia Michalak „10 rad jak zacząć pracę w IT”
20:15 – 20:45 Paulina Siwiec – „Niesamowite doświadczenia Projektanta Doświadczeń”
20:45 – 21:25 Panel dyskusyjny „Zmiana branży? – tak to się robi!”
21:25 – … „Czas na osłodę i poznanie sąsiada” – urodzinowe babeczki i networking

Geek Girls Carrotts Wrocław Urodziny