Charakterystyczne, czerwone pojazdy PolskiBus.com wkrótce staną się zielone. To efekt wejścia w strategiczne partnerstwo z niemieckim przewoźnikiem FlixBus. Czy czeka nas także zmiana w siatce połączeń z Wrocławia?

FlixBus i PolskiBus

fot. mat. prasowe

O połączeniu sił przez bardzo popularnego w naszym kraju PolskiegoBusa z niemieckim FlixBusem mówiło się już od kilku dni. W poniedziałek obaj przewoźnicy oficjalnie potwierdzili to na wspólnej konferencji prasowej.

– Rozszerzamy naszą współpracę z firmą FlixBus. Jesteśmy przekonani, że dzięki integracji innowacyjnych technologii oferowanych przez FlixBus, wysokich standardów bezpieczeństwa i najwyższej jakości usług zdobędziemy nowych pasażerów i rozpoczniemy nową erę na polskim rynku przejazdów autobusowych – komentuje Piotr Bezulski, dyrektor zarządzający w firmie PolskiBus.com.

Sieć FlixBusa powiększy się o 18 nowych polskich miast. W pierwszej połowie 2018 roku autobusy PolskiegoBusa staną się zielone i zostaną dostosowane do standardów niemieckiego przewoźnika. Oprócz siatki połączeń, zintegrowana zostanie także platforma sprzedaży biletów.

Jak tłumaczy Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus w Polsce, rozszerzenie tej współpracy to kolejny krok, który umożliwi polskim pasażerom dostęp do całej europejskiej siatki połączeń FlixBus.

– Łącząc nasz standard usług i innowacyjne rozwiązania technologiczne z doświadczeniem firmy PolskiBus.com zdobytym na polskim rynku, liczymy na zainteresowanie nowej grupy klientów zielonymi autobusami FlixBus. Z początkiem 2018 roku w pełni zintegrujemy obie siatki połączeń i tym samym stworzymy najatrakcyjniejszą ofertę na rynku dla polskich pasażerów – podkreśla Leman.

Jak zaznaczają przedstawiciele niemieckiego przewoźnika, FlixBus gwarantuje taką samą jakość obsługi w każdym ze swoich autobusów. A ponieważ te standardy zostaną wprowadzone do autobusów firmy PolskiBus.com, wszyscy pasażerowie będą mieli zapewnione darmowe Wi-Fi, wygodne miejsca z większą przestrzenią na nogi, klimatyzację, gniazdka elektryczne przy każdym siedzeniu oraz toalety na pokładzie.

fot. mat. prasowe

Będą nowe połączenia z Wrocławia?

FlixBus jest obecny we Wrocławiu już od września 2016 roku, gdy uruchomił bezpośrednie połączenia ze stolicy Dolnego Śląska do 7 miast w Niemczech i Czechach. Teraz przejmie też wszystkie połączenia, obsługiwane do tej pory przez pojazdy PolskiegoBusa.

Zapytaliśmy przedstawicieli przewoźnika, czy właśnie ogłoszone zmiany wpłyną na siatkę połączeń z Wrocławia.

– Na ten moment skupiamy się na przeanalizowaniu każdego z połączeń, ich zapełnienia oraz zapotrzebowania na rynku. Dopiero w dalszych krokach będziemy decydować o ewentualnych cięciach bądź rozwoju połączeń. Naszym celem jest zaoferowanie polskim klientom najatrakcyjniejszej oferty przewozów międzymiastowych i wielu nowych możliwości podróżowania – tłumaczy nam Emilia Górska z FlixBusa.

Przypomnijmy, że PolskiBus.com na polskim rynku jest obecny od 2011 roku. Od 2013 roku przewoźnik ma we Wrocławiu swoją drugą, po stolicy, bazę operacyjną. Obecnie ze stolicy Dolnego Śląska czerwonymi autokarami można dojechać m.in. do Warszawy, Łodzi, Pragi, Krakowa, Leszna, Poznania, Bydgoszczy, Gdańska, Berlina, Rzeszowa, Katowic, Budapesztu, Opola czy Zakopanego.

– Razem z firmą FlixBus zwiększymy liczbę połączeń Polski z Europą. Wierzymy, że skorzystają na tym nie tylko polscy pasażerowie, którzy będą mieli lepsze możliwości podróżowania, ale także lokalne biura podróży – zapowiada Piotr Bezulski.

Przewoźnicy zamierzają rozbudowywać siatkę połączeń, włączając do swojej oferty nowe bezpośrednie połączenia z krajami europejskimi.