Wrocławskie biura i laboratoria firmy NOKIA już po raz szósty otworzą się dla zwiedzających. Za tydzień, w sobotę 3 czerwca 2017, wszyscy zainteresowani będą mieli okazję wejść do budynku West Gate przy ul. Lotniczej 12 i uczestniczyć w warsztatach, prezentacjach R&D i wizycie w laboratorium. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci!

Enter Nokia Wroclife

Enter NOKIA

Dzień Otwarty NOKIA Wrocław: warsztaty i prezentacje

Organizatorzy Enter NOKIA przygotowali dla zwiedzających bogatą agendę. Będą stoiska prezentujące projekty R&D wraz z wykładem wprowadzającym oraz warsztaty techniczne:
– „Wprowadzenie do Pythona”
– „Robustness in Java”
– „Ninja developer – Samuraj testowania. Praktyczna nauka TDD”

Inżynierowie przedstawią, jak planowane, wytwarzane, a następnie testowane są innowacyjne rozwiązania mobilnego przesyłu danych i omówią takie technologie, jak dobrze znane WCDMA (inaczej 3G), popularne LTE (4G), czy będące dopiero w fazie przygotowania 5G, które ujrzy światło dzienne dopiero za kilka lat. Zarówno programiści, jak i testerzy oprogramowania będą mogli rozwinąć swoją wiedzę z zakresu interesujących ich tematów. Organizatorzy szykują stanowiska, przy których pracownicy NOKIA będą przybliżać tajniki technologii i projektów R&D.

fot. Enter NOKIA

Enter Nokia Wroclife

fot. Enter NOKIA

Wizyta w laboratorium NOKIA

Oprócz samych technologii i czystej teorii zaprezentowany zostanie również sprzęt wykorzystywany przy opracowywaniu i testowaniu bezprzewodowych systemów transmisji danych. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku nie zabraknie sztandarowego punktu programu – zwiedzania laboratorium Nokii – miejsca unikatowego w skali Polski, czy nawet Europy. Laboratorium, o powierzchni przekraczającej 4000m2, zawiera urządzenia do pomiaru i testowania sieci komórkowych wykorzystujących technologie tworzone we wrocławskim Centrum Nokii. W części demonstracyjnej inżynierowie pokażą m.in. rzeczywiste działanie sieci LTE, czy też komory termiczne, w których sprawdzane są urządzenia w ekstremalnych temperaturach. Drzwi Otwarte to jedna z niewielu okazji, aby zobaczyć jedno z najnowocześniejszych laboratoriów w Europie.

Enter Nokia Wroclife

fot. Enter NOKIA

Enter Nokia Wroclife

fot. Enter NOKIA

NOKIA otwarta dla dzieci

W tym roku NOKIA przygotowała również strefę dla najmłodszych uczestników zwiedzania. Główną atrakcją będą warsztaty z programowania dla dzieci w wieku 6 -12 lat, prowadzone przez specjalistów. Warto swoje pociechy zarejestrować już dzisiaj, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy zapewniają także animatora, który zatroszczy się o dzieci w czasie zwiedzania firmy przez rodziców – NOKIA zaprasza więc małych miłośników gier i zabaw ruchowych, plastycznych oraz programistycznych!

Enter NOKIA – zapisy i rejestracja

Na Dzień Otwarty Nokii można zapisać się na stronie www.nokiawroclaw.pl/openday. Enter NOKIA jest imprezą darmową, ale wymagana jest wcześniejsze rejestracja. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.nokiawroclaw.pl oraz na oficjalnym profilu Facebooka wrocławskiej Nokii.