Marzysz o pierwszej pracy w zawodzie? Pracujesz, ale Twoje zarobki i rozwój od długiego czasu stoją w miejscu? A może doszedłeś do przekonania, że w innym miejscu pracodawca bardziej doceni Twoje umiejętności i zaoferuje większe wyzwania? Niezależnie, który powód jest Ci bliski, zapisz sobie w kalendarzu datę i miejsce targów Career Expo Wrocław 2017. 5 kwietnia w Hali Stulecia o możliwościach zatrudnienia na konkretnym stanowisku porozmawiasz bezpośrednio z rekruterami.

Fot. organizatora

Fot. organizatora

Czy zastanawiałeś się, jakie warunki zatrudnienia proponują inne firmy z Twojej branży? Targi pracy Career Expo odbywają się dwa razy do roku – wiosną i jesienią – we Wrocławiu i w kilku innych największych miastach w  Polsce. W każdej edycji bierze udział od kilkudziesięciu do ponad 100 stu firm. Kogo szukają? Przede wszystkim specjalistów w sektorach inżynierii, IT, finansów, sprzedaży, marketingu, logistyki, BPO/SSC, FMCG konsultingu czy obsługi klienta, ale przekrój branż jest jeszcze szerszy.

Fot. organizatora

Wybierz pracodawcę, z którym chcesz się spotkać

Nie inaczej będzie 5 kwietnia w Hali Stulecia we Wrocławiu. Career Expo to wydarzenie, które jest chętnie odwiedzane przez absolwentów i studentów oraz równie cenione przez doświadczonych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Mimo że do targów pozostał miesiąc, warto już teraz zaplanować w nim swój udział. Jedyne co musimy zrobić, aby wejść na teren targów, to zarejestrować na stronie i pobrać bezpłatny bilet.

Jeżeli zależy nam jednak, aby z targów wynieść coś więcej niż tylko broszury i sympatyczne gadżety, przejrzyjmy oferty pracy wcześniej niż dopiero w dniu targów. W których działach firmy prowadzą obecnie rekrutację? Czy biorą mój kierunek studiów pod uwagę? Czy oprócz CV muszę złożyć również list motywacyjny? Te wszystkie kluczowe informacje warto sprawdzić na stronie Career Expo Wrocław 2017, a nie dopiero na miejscu. Jest nad czym się zastanawiać i w czym wybierać.

W Hali Stulecia będą czekać na Was partnerzy wydarzenia Infor, AmRest, Credit Suisse, Nokia, Kaufland i Futuro Finance oraz przedstawiciele innych czołowych pracodawców, którzy zatrudniają we Wrocławiu kilkanaście tysięcy osób. Swój udział już potwierdziło około 40 firm takich jak: Atos, BNY Mellon, Ernst Young, HP, UPS czy Volvo. Warto zorientować się, co rzeczywiście mają do zaoferowania i nie przekreślać przedwcześnie swoich szans. Okazuje się wówczas, że Nokia kojarzona jako gigant branży IT aktualnie rozgląda się za specjalistami z dziedziny finansów i na odwrót – potentat finansowy właśnie teraz pilnie potrzebuje specjalistów informatyków.

Szybkie Rekrutacje

Career Expo ma z założenia maksymalnie przybliżać pracowników do ich wymarzonej pracy. Zazwyczaj dzieli nas od niej stresująca rozmowa kwalifikacyjna w siedzibie firmy, a potem oczekiwanie tygodniami na odpowiedź. Tego standardowego scenariusza można jednak uniknąć. W tym celu organizatorzy Career Expo zainicjowali kilka lat temu Szybkie Rekrutacje, które stały się później popularne w działach HR wielu korporacji.

Jak to działa? Każdy uczestnik może zgłosić swoją kandydaturę i odbyć rozmowę z potencjalnym przyszłym pracodawcą już podczas targów. Wystarczy zarejestrować się na  www.careerexpo.pl, wypełnić wirtualne CV, wybrać firmę, która najbardziej nas interesuje i przesłać aplikację. Po uzyskaniu akceptacji pozostaje nam tylko ustalić z rekruterem godzinę spotkania.

Rozwiązanie znacznie skraca czas rekrutacji. CV trafia od razu we właściwe miejsce, a już po kilku dniach otrzymujemy odpowiedź zwrotną. Drugą zaletą jest to, że sama rozmowa odbywa się na neutralnym gruncie. W swobodnej, niezobowiązującej atmosferze i bez dodatkowego stresu łatwiej będzie nam przekonać potencjalnego pracodawcę o swoich kompetencjach.

Fot. organizatora

Jeden bilet – wiele korzyści

Sprawdziliśmy dostępne stanowiska. Wiemy już, do której firmy chcemy złożyć swoją aplikację. Starannie przygotowaliśmy pod tym kątem CV. Co jeszcze możemy zrobić, aby przyciągnąć uwagę potencjalnego pracodawcy i zwiększyć szansę na dane stanowisko? Przez cały dzień w strefie konsultacji na wszystkich chętnych czekać będą specjaliści z InfoPraca.pl, którzy indywidualnie ocenią nasze dokumenty aplikacyjne i podpowiedzą, co możemy w nich zmienić.

Osiem godzin targów to czas nie tylko na to, aby przekonać o swoich kompetencjach, ale również je rozwinąć. Wejście na targi Career EXPO otwiera nam możliwość udziału w kilkudziesięciu darmowych szkoleniach, które będą dotyczyć różnych aspektów rozwoju osobistego i zawodowego. Oprócz tego na scenie głównej pojawią się prezesi najbardziej prężnych firm, goście ze świata mediów oraz eksperci z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, którzy poprowadzą praktyczne prelekcje dla uczestników.

Program szkoleń i prelekcji, podobnie jak lista pracodawców i ofert pracy, będą się wydłużać do samego dnia targów. Śledźcie stronę na bieżąco i trzymajcie rękę na pulsie.

Career Expo Wrocław 2017

Fot. organizatora