19 czerwca w Centrum Kongresowym w Kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu odbędzie się V edycja Wrocławskiego Forum Kobiet. Organizatorem wydarzenia jest Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, natomiast patronem głównym: KRUK SA. Pod tegorocznym hasłem „Kobieta o każdej porze dnia” będzie mowa o specyfice wystąpień publicznych, tajnikach wizerunku i udanej stylizacji. Poruszona będzie także tematyka inteligentnego domu, czyli architektura nowoczesnych mieszkań i zarządzania domowym budżetem.

 

V Wrocławskie Forum Kobiet Wroclife

V Wrocławskie Forum Kobiet

Poprzednie edycje Wrocławskiego Forum Kobiet

Spotkania Wrocławskiego Forum Kobiet od lat cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorczych i aktywnych zawodowo kobiet. Rok rocznie przyciągały ponad 500 przedstawicielek wrocławskiego i dolnośląskiego biznesu, świata mediów, kultury oraz nauki. To miejsce spotkań kobiet, które odniosły sukces w biznesie, sztuce czy nauce i potrafią zarażać swoją pasją innych.
Podczas III edycji Forum Kobiet poruszane były takie tematy, jak rola kobiet w biznesie, komunikacja, zdrowie i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Prelegentkami były m.in. Ewa Misiak, prof. dr hab. Alicja Chybicka, Kierownik Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej, Kapsyda Kobro-Okołowicz, Prezes Zarządu Fundacji Rak’n’Roll czy Grażyna Wolszczak, ambasadorka kampanii „Chronię życie przed rakiem szyjki macicy”. Pojawił się także wybitny psycholog i psychoterapeuta Wojciech Eichelberger, który wygłosił wykład o wpływie stresu na ciało i umysł.

mat. Wrocławskie Forum Kobiet

IV edycja Forum Kobiet przebiegała pod hasłem: „Kobieta w podróży zwanej życiem”. Gośćmi specjalnymi byli m.in. Katarzyna Miller, znana psycholożka, psychoterapeutka i filozofka, Jarosław Kret, dziennikarz i fotoreporter, dr Anna Tomkowiak i Edyta Lelonek, lekarki medycyny estetycznej z Salonu Urody Beaty Trawińskiej.
Eliza Greber, Wiceprezes Zarządu ZIG – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, podkreśla, że impreza jest konsultowana z innymi kobietami ze świata biznesu, nauki i kultury.

V edycja – program na poniedziałek 19.06.2017

Tegoroczna V edycja Wrocławskiego Forum Kobiet odbędzie się pod hasłem „Kobieta o każdej porze dnia”. Jej Gośćmi będą: Beata Tadla, polska dziennikarka radiowa i telewizyjna, była gospodyni wydania „Faktów”, a następnie „Wiadomości”, Krzysztof Ibisz, osobowość telewizyjna, laureat trzech Wiktorów Publiczności oraz dwóch Telekamer, prowadzący wielu telewizyjnych programów rozrywkowych, Tomasz Jacyków, popularny krytyk mody i stylista, Elżbieta Lange – psychodietetyk, diet coach, trenerka zdrowego trybu życia, Dominika Nawrocka – propagatorka edukacji finansowej dla kobiet, dzieci i rodzin, Andrzej Wierzbicki i Tomasz Szmidt – gwiazdy programu Ostre Cięcie.

Program V Wrocławskiego Forum Kobiet

Program V Wrocławskiego Forum Kobiet Wroclife

Program V Wrocławskiego Forum Kobiet

V Wrocławskie Forum Kobiet zostanie podzielone na panele dyskusyjne. Będą one poświęcone wystąpieniom publicznym, z wykładem Beaty Tadli i rozmową z Krzysztofem Ibiszem; kolejne – wystrojowi i architekturze nowoczesnych domów oraz mieszkań. Panel zatytułowany „Zamieszkać w inteligentnym domu?” poprowadzi Aldona Mioduszewska – Dyrektor Marketingu Galerii Wnętrz DOMAR S.A. Jednak inteligentny dom to również finanse, ich świadome planowanie, wydawanie i oszczędzanie. Na to pytanie w panelu „O finansach przy kawie” odpowiedzą Magdalena Jarocka-Trelak – dyrektor ds. transakcji strategicznych, obszaru transakcji strategicznych i relacji z klientami w Grupie Kapitałowej KRUK oraz Dominika Nawrocka – propagatorka edukacji finansowej dla kobiet, dzieci i rodzin, autorka książki Kobieta i pieniądze. 7 kroków edukacji finansowej dla kobiet.

mat. Wrocławskie Forum Kobiet

Ponadto wśród tegorocznych paneli dyskusyjnych znajdą się tematy poświęcone wizerunkowi, stylizacji i profilaktyce zdrowia u kobiet. Tomasz Jacyków i włoskie marki premium: MaxMara i PATRIZIA PEPE przedstawią najnowsze trendy ze światowych wybiegów. Dr n. med. Magdalena Wawrzyńska opowie jak rozpoznać objawy choroby i zawału serca, Elżbieta Lange zdradzi tajemnice zdrowej diety, zaś Andrzej Wierzbicki i Tomasz Szmidt opowiedzą o tym jak bawić się włosami, by komponowały się z naszym wyglądem. Patronem rozmowy z Elżbietą Lange jest Wydawnictwo Zwierciadło, organizator akcji „KOCHAM NIE TRUJĘ’’.
Warto zaznaczyć, że organizatorzy przeznaczają w tym roku ostatnią część spotkania profilaktyce zdrowotnej w zakresie kardiologii. Podkreślają, że kobiety także mają problemy z sercem, a umieralność z powodu różnych chorób jest wyższa, niż w przypadku mężczyzn. Główną przyczyną jest fakt, że lekceważą one objawy związane z chorobami serca i nie wykonują cyklicznych badań.

Śledzcie informacje na stronie wydarzenia. Udział w Forum, jak co roku, jest bezpłatny – wystarczy zarejestrować się na stronie organizatora.

Miło nam również poinformować, że magazyn „Wroclife” objął V Wrocławskie Forum Kobiet patronatem medialnym. W imieniu organizatorów – zapraszamy i do zobaczenia!