Firma 3M planuje rozwinąć swoją działalność we Wrocławiu. Jak na razie ma już w naszym mieście centrum innowacji, centrum badań i rozwoju i dwa zakłady produkcyjne. Teraz chce otworzyć centrum usług wspólnych. Ma ono obsługiwać Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

SONY DSC

SONY DSC

Amerykański koncern 3M jak do tej pory zainwestował w rejonie ponad 300 milionów złotych. To jednak nie koniec inwestycji giganta. Aktualnie firma otwiera swój nowy dział w biurowcu przy ulicy Dubois

Firma 3M jest znana z wprowadzania nowinek technologicznych. We wrześniu ubiegłego roku promowała swoje nowe rozwiązania – półmaskę filtrującą Aura oraz tarcze do cięcia Cubitron. Firma dość często wprowadza swoje innowacje na rynek. Firma podkreślała wtedy jak ważne w jej funkcjonowaniu jest wprowadzanie nowych technologii i jak wpływają one na codzienne życie klientów.

Inwestycje 3M na terenie Wrocławia rozpoczęły się w 2001 roku. Wtedy koncern przejął wrocławską fabrykę Viscoplast zajmującą się produkcją plastrów opatrunkowych i lecznicznych. Od tego czasu Dolny Śląsk stał się nie tylko montownią dla amerykańskiego giganta, ale też centrum badań i innowacyjności. Teraz firma chce, aby nowa inwestycja zajęła się realizacją procesów finansowych, kadrowych i wsparciem IT. Centrum ma działać w branży raportowania, analiza oraz bezpieczeństwa. Ma się zająć także zarządzaniem bazami danych.

W centrum już zatrudnionych jest ponad 400 osób a liczba ma wzrosnąć. Jak zaznacza dyrekcja poszukiwani są specjaliści z doświadczeniem w finansach, obsłudze księgowej i procesach zakupowych.

Firma 3M istnieje na polskim rynku od 1991 roku.