• Rada Miejska Wrocławia maj 2017 uchwały
  29
  Maj

  Sprawdź, o czym zdecydowali radni Wrocławia [maj 2017]

  Wrocław rozwija kolej aglomeracyjną, wydłuży linię kolejową do Jelcza-Miłoszyc i planuje kolejne kilka przystanków w obrębie miasta. Władze Wrocławia będą także kontynować z sąsiednimi gminami wspólne projekty unijne warte kilkadziesiąt milionów złotych. Radni udzielili także poparcia dla inwestycji spółki Logintrans, która chce przenieść siedzibę na Muchobór i utworzyć 100 nowych miejsc pracy. Po majowym posiedzeniu Rady Miejskiej, wiemy również, jakie pomysły ...
 • Centrum Innowacji dla Kultury i Edukacji
  27
  Maj

  Przejście Świdnickie wreszcie ożyje [WIZUALIZACJE]

  Lokal użytkowy w przejściu Świdnickim, od blisko półtora roku świecący pustkami, wreszcie zostanie zagospodarowany. Ma tam powstać naszpikowane nowymi technologiami centrum, służące popularyzacji czytelnictwa. – Nasz pomysł to nie tylko gotowa oferta, ale przestrzeń do kreatywnego działania dla jej użytkowników – zapowiadają urzędnicy.
 • 26
  Maj

  Arteria Świdnicka. Co znaczy dla nas, wrocławian?

  Sieć ulic to krwiobieg miasta. W sieci tej szczególnie ważne są ulice handlowe – zjawiska urbanistyczne, społeczne i ekonomiczne. Ich stan odzwierciedla nie tylko aktualną kondycję miasta jako całości, ale też zasobność, kreatywność, style funkcjonowania mieszkańców i przedsiębiorców, a w pewnym sensie także politykę władz.
 • Uchodźcy w Polsce 2017
  23
  Maj

  Jarosław Obremski dla Wroclife: Sycylia – hotspot [FELIETON]

  Długi majowy weekend spędziłem wizytując „obozy przejściowe” na Sycylii. Prawie 75% Polaków nie chce uchodźców, imigrantów. Zagnana do rogu Platforma Obywatelska zjada własny język i mówi to, co Kaczyński mówił dwa lata temu. Z tym, że ostatni Minister Spraw Zagranicznych z PO, dwa lata temu, posiadając te same dane co dziś, mówił coś zupełnie innego. Ale to ich problem. Biedni ludzie spoza Europy ...
 • Stanisław Szelc dla Wroclife Odrobina historii felieton
  22
  Maj

  Stanisław Szelc dla Wroclife: Odrobina historii [FELIETON]

  Siedemdziesiąt lat temu zmarł pewien wielce dla Wrocławia zasłużony człowiek. Niewykluczone, że przyczyną Jego śmierci był reumatyzm, gdyż po pierwsze, kiedy jeszcze żył, z upodobaniem i talentem grzebał w betonie, a po drugie, odszedł w mieście Baden-Baden. Człowiek ten nazywał się Max Berg, twórca Hali zwanej obecnie Halą Stulecia.
 • 22
  Maj

  Mieszkanie czy lokata?

  Deweloperzy mówią jednym głosem: inwestowanie w nieruchomości na wynajem to świetny pomysł, zwłaszcza przy obecnych stopach procentowych. Wrocław to jeden z najprężniej rozwijających się rynków najmu w kraju, gdzie można na tej działalności nieźle zarobić.
 • Bór podszyty mchem ilust. Anita Bańdziak
  21
  Maj

  WE MGLE: Bór podszyty mchem [OPOWIADANIE]

  Mam siedem lat, a na palcu odcisk od naparstka. Ojciec mówi, że do wieczora czucie wróci i podaje mi fragment mchu. Pamiętam, że stoimy wśród drzew. Pamiętam, że chcę nazwać to miejsce lasem, ale ojciec wyjaśnia, że to nie jest las. Nie znam jeszcze wielu słów, ale dopiero w przyszłości okaże się, że niektórych miejsc wcale nazwać nie można. Wtedy jednak tego ...
 • Dekomunizacja we Wrocławiu.
  20
  Maj

  Dekomunizacja we Wrocławiu. Które ulice zmienią nazwy?

  Kończą się konsultacje społeczne w sprawie nazw ulic we Wrocławiu, które muszą  zostać zmienione na podstawie ustawy o dekomunizacji. Propozycje nowych patronów powinny zostać zatwierdzone do 2 września. Mieszkańcy zgłosili wątpliwości co do kilkunastu ulic. Nie wszystkie podzielili jednak radni, którzy po zasięgnięciu opinii Instytutu Pamięci Narodowej, wytypowali do zmiany cztery nazwy: 9 maja, Kujbyszewską, gen. Berlinga oraz Armii Ludowej. 
 • Kandydatki w wyborach do rad osiedli Wrocław 2017
  19
  Maj

  Kobiety w wyborach do rad osiedli Wrocław 2017 [STATYSTYKI]

  W tym roku wybory do rad osiedli cieszyły się większym zainteresowaniem Wrocławian niż 4 lata temu. Liczba kandydatów na radnych wzrosła, frekwencja również. W magazynie Wroclife 4/2017 (maj-czerwiec) opublikowaliśmy wyborczy raport, którym stopniowo podzielimy się z Wami również online. Dziś pierwsza część raportu: KOBIETY. Kandydatki na radne Obecność kobiet w polityce prowadzonej na poziomie ogólnokrajowym jest w Polsce przedmiotem wielu ...
 • Rada osiedla
  11
  Maj

  Wybory, i co dalej? Nowi osiedlowi radni zdradzają plany

  W drugiej połowie maja blisko 800 nowych osiedlowych radnych rozpocznie swoje kadencje. Zapytaliśmy niektórych z nich, jakie mają plany na nadchodzące cztery lata. Wśród priorytetów przewijają się m.in. inwestycje w infrastrukturę, lepsza komunikacja z mieszkańcami czy zieleń na osiedlach.