Podczas ZIELONO MI! osiedle Różanka zakwitnie jeszcze bardziej. Będzie zdrowo, ekologicznie i kreatywnie. Na dwudniowej imprezie (23-24 czerwca) organizowanej przez Centrum Kultury AGORA ważne będą lokalne walory osiedla. Są nimi jego położenie, historia i przede wszystkim mieszkańcy, którzy będą mieli okazję zintegrować się, twórczo spędzić wolny czas i gościć wrocławian z innych części miasta. 

ZIELONO MI. Święto Wrocławia. Różanka, Centrum Kultury Agora

ZIELONO MI! połączy kulturę z zielenią, mieszkańców Różanki z innymi wrocławianami, którzy odwiedzą w piątek i sobotę zielone osiedle. Na wydarzeniu będą dobrze bawić się całe pokolenia: zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli i seniorzy. Głównym celem jest integracja lokalnej społeczności oraz zacieśnianie sąsiedzkich więzi.

Dwudniowe wydarzenie rozpocznie się już w piątek 23 czerwca. Wieczorem o godz. 19:00 w Sali Teatralnej Centrum Kultury AGORA dzieci będą mogły obejrzeć bajkę pt. „Amazonia. Przygody małpki Sai”. Moc atrakcji czeka nas jednak dzień później, czyli w sobotę. ZIELONO MI! potrwa od godz. 15:00 do godz. 22:00.  W tym czasie odbędą się wyjątkowe warsztaty kulinarne, w trakcie których będzie można dowiedzieć się, co pięknego i zdrowego rośnie w przydomowych ogródkach, w lesie i na polanach, a potem skosztować tych przysmaków. Najmłodsi wraz z rodzicami będą zdobić drzewa w kwiaty, lampiony i girlandy. Odbędą się warsztaty z plecenia wianków, które następnie każda panna będzie mogła puścić na Starej Odrze w pobliżu Centrum Kultury AGORA.

Atrakcje dla dzieci

Podczas wydarzenia pojawią się najróżniejsze kolorowanki i łamigłówki. Dzieci będą mogły obserwować przyrodę, wziąć udział w zabawach edukacyjnych i tworzyć kostiumy owadów. Na podstawie Baśni Nocy Świętojańskiej Jana Kasprowicza najmłodsi będą mogli dołączyć do miejskiej gry i poszukać kwiatu Karłowic. Pojawią się tam ciekawe fantastyczne postaci i skarb.

Dmuchawce, latawce, wiatr

ZIELONO MI. Wrocław Różanka Centrum Kultury Agora

Grupa ŜANĜO zagra w sobotę.

Atrakcjom przez cały czas będzie towarzyszyć wyjątkowa oprawa muzyczna. W godz. 15:00- 18:00 wystąpi zespół grający irlandzki folk – RHIANNON Celtic Band. Następnie zagra grupa ŜANĜO – Zmiana Wibracji Ziemi. Ich muzyka i taniec wpisuje się w światowy w nurt World Music – Muzyka Świata. Prezentują elementy tradycji wszystkich kontynentów kuli ziemskiej jako zintegrowanej wspólnoty. Zespół po koncercie wraz z uczestnikami wydarzenia puści wcześniej przygotowane wianki na wodę zgodnie ze starymi tradycjami. Około godz. 20:00 zabrzmią polskie znane i folkowe piosenki Pójdę boso…, Chodź pomaluj mój świat i Dmuchawce, latawce, wiatr.

Domowe przysmaki i nie tylko

Podczas ZIELONO MI! będzie możliwość rozłożenia koców, jednorazowego grilla i piknikowania. W foodtruckach pojawią się zdrowe koktajle, soki i przekąski. Odbędzie się także wymiana spiżarniowa, podczas której mieszkańcy Karłowic będą mogli zaprezentować i wymieniać się swoimi domowymi wyrobami takimi jak dżemy, soki i konfitury.

Więcej bieżących informacji sprawdzicie na stronie wydarzenia na Facebooku.

ZIELONO MI. Wrocław Różanka Centrum Kultury Agora

Plakat wydarzenia