Odpowiedź na to pytanie zna Bartek Sadowski i chętnie podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z każdym, kto przyjdzie na spotkanie WroFoto. Sekrety i tajniki fotografowania ludzi zdradzi w środę 26 kwietnia o godz. 18.00 w kawiarni Barbara.

Lech Wałęsa i Dalai Lama XIV. Bartek Sadowski/FOTORZEPA

Lech Wałęsa i Dalai Lama XIV w Gdańsku podczas jubileuszu 25-lecia Pokojowej Nagrody Nobla dla Polaka. Fot. Bartek Sadowski/FOTORZEPA

Co miesiąc możemy w ciemno rezerwować czas w kalendarzu na jeden z wieczorów na spotkanie WroFoto. Za każdym razem w roli gościa pojawia się inny fotograf, za każdym razem inny jest temat i dziedzina fotografii. Otwarte i darmowe spotkania w Barbarze stają się powoli tradycją w naszym mieście. Przyciągają wszystkich , którzy zajmują się robieniem zdjęć zawodowo albo czysto amatorsko. Niezależnie, czy fotografii się uczą czy też zjedli na niej zęby.

Gościem szóstego spotkania WroFoto będzie Bartek Sadowski. Podczas wydarzenia podzieli się swoim bogatym doświadczeniem w fotografii reporterskiej i dokumentalnej. Fotografią prasową zajmuje się kilkanaście lat. Współpracował z najważniejszymi polskimi gazetami i magazynami (,,Rzeczpospolita”, ,,Wprost”, ,,Forbes”). Jego zdjęcia publikowały na swoich łamach także tytuły zagraniczne (,,Die Welt”, ,,Focus”).

Wielokrotny laureat Grand Press Photo oraz zwycięzca pierwszej nagrody w konkursie Great National Geographic fotografował takie postaci jak: Lukas Podolski, członkowie zespołu Mikromusic czy Dalai Lama XIV. Podczas trzech wizyt duchowego przywódcy Tybetu w Polsce towarzyszył mu jako jego osobisty fotograf.

Fot. Bartek Sadowski/FOTORZEPA

Festiwal teatralny Avignon. Premier spektaklu (A)POLLONIA. Na zdjęciu: Danuta Stenka, Piotr Gruszczyński, Krzysztof Warlikowski. Fot. Bartek Sadowski/Fotorzepa

Fot. Bartek Sadowski/Fotorzepa

Andrzej Stasiuk – pisarz dramaturg wlasciciel wydawnictwa ” Czarne ” we Wrocławiu, fot. Bartek Sadowski

Co zdaniem Bartka Sadowskiego tworzy przepis na wykonanie dobrych portretów? Jak przygotować się do fotografii dokumentalnej, a jak do robienia zdjęć studyjnych? Te i inne wątki będą się przeplatać.

Czy macie jeszcze inne pytanie, które Was nurtuje na temat fotografowania ludzi? Osoby, które brały udział w poprzednich spotkaniach WroFoto doskonale wiedzą, że prezentacja gościa nie jest tylko wykładem, ale zachęca do dyskusji, zadawania na bieżąco pytań i wymiany pomysłów. Warto wykorzystać też czas po zakończeniu spotkania, kiedy można indywidualnie zamienić parę zdań z gościem w swobodniejszej atmosferze.

Bartek Sadowski, gość WroFoto

Fot. Bartek Sadowski

Spotkania WroFoto

to coś więcej i zazwyczaj coś innego niż warsztaty robienia zdjęć. Gośćmi są znani i lubiani fotografowie. Wielu z nich pochodzi z Wrocławia lub mieszka tutaj i przemierza nasze miasto z aparatem w ręku. Podczas spotkań przedstawiają i omawiają swoje zdjęcia, odkrywając przed nami inny wybrany rodzaj fotografii. Bardziej niż o technice i obsłudze aparatu wolą mówić o pomysłach, inspiracjach i eksperymentach. Daj się nimi zarazić i przyjdź na najbliższe spotkanie!

Portal Wroclife jest patronem medialnym WroFoto. Przeczytaj na naszych łamach wywiady z fotografami, którzy byli gośćmi spotkań.