O ile nie wybierasz się na domową imprezę czy nie chcesz spędzić Sylwestra przed telewizorem, to możesz powitać Nowy Rok w plenerze. Wrocławski Sylwester, pod hasłem „Kolory radości”, rozpocznie się w Rynku, w ostatni dzień roku, o godz. 19.

Fot. Pixabay.com

Estrada na placu Gołębim zaprojektowana została jako tętniące kolorami, mappingiem, wizualizacjami wyświetlanymi na LED-owych ekranach, serce nocnej imprezy. Występ każdego kolejnego zespołu będzie oprawiony w przypisane mu kolory, co ma być metaforą różnorodności i manifestem tolerancji.

Sylwestrowemu toastowi o północy towarzyszyć będą sztuczne ognie, pokaz wokół sceny, tzw. niska pirotechnika, którego hałas nie powinien zaszkodzić ani ludziom, ani domowym zwierzętom.

Nie będą śpiewać z playbacku

Zgodnie z ideą Sylwestra Wrocławskiego – wystąpią przede wszystkim artyści wrocławscy. Nie zabraknie również gości, którzy  jednak w jakiś sposób są związani z dolnośląską stolicą i jej środowiskiem artystycznym. Co ważne, nikt nie będzie śpiewał i grał z playbacku!

Wrocławska impreza sylwestrowa nie będzie transmitowana w telewizji. Będzie ją można zobaczyć w internecie na portalu Onet.pl.

Program Sylwestra na Rynku

 • 19.00-19.25 – Paweł Gołębski i DJ rozgrzeją publiczność przed koncertem.
 • 19.25-20.10 (kolor fioletowo-pomarańczowy ) – Lech Janerka – niekwestionowany lider wrocławskiej sceny muzycznej zagra energetyczny koncert złożony z największych przebojów
 • 20.15 -20.45 (kolor zielono-brązowy) – Conga Line – jeden z najbardziej tanecznych, żywiołowych i radosnych wrocławskich zespołów. Kilkunastoosobowy skład wokalno-instrumentalny gra muzykę ska. Główni wokaliści to Emose Uhunmwangho i Adrian Kąca – aktorzy wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol.
 • 20.50-21.30 (kolor różowo-granatowy) – Natalia Sikora: Janis Joplin – na 18 stycznia 2018  przypada 75. rocznica urodzin legendy rocka i ruchu hippisowskiego Janis Joplin. Jej największe przeboje zaśpiewa artystka, która jak nikt inny czuje osobowość, muzykę i energię tej wybitnej wokalistki. Natalia Sikora to zwyciężczyni „Voice of Poland”, laureatka Grand Prix Przeglądu Piosenki Aktorskiej, SuperDebiutów KFPP w Opolu.
 • 21.35-22.20 (kolor żółto-niebieski) – Kozak System – tak wielu obywateli Ukrainy, którzy mieszkają dziś we Wrocławiu i okolicach, to dowód na otwartość miasta i na to, że każdy może tu swobodnie żyć, pracować i bawić się. Dlatego do sylwestrowego koncertu został zaproszony jeden z najlepszych zespołów muzycznych z Ukrainy. To potężny muzyczny wulkan energii o unikalnym obliczu – połączenie ukraińskiej i bałkańskiej muzyki, z wyrazistymi akcentami na rock, punk, ska oraz reggae.
 • 22.30-0.05 (kolor biało-czerwony) – 100 LAT RADOŚCI:  Natalia Grosiak (Mikromusic), Natalia Sikora, Justyna Szafran (TM Capitol), Emose Uhunmwangho (TM Capitol), Artur Caturian (TM Capitol), Lech Janerka, Marcin Januszkiewicz oraz orkiestra pod dyrekcją Adama Lepki – Wrocław chce radośnie wejść w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Główny punkt repertuarowy sylwestrowego koncertu – muzyczna podróż przez polskie radosne przeboje 100-lecia. Wszystkie utwory w nowoczesnych, popowo-rockowych aranżacjach Adama Lepki. Wokalistom towarzyszyć będzie grająca na żywo orkiestra.
 • 10-1.00 (tęcza) – Afromental – siedmiu pełnych energii i bardzo uzdolnionych facetów. Każdy z nich to wyrazista i nietuzinkowa postać. Muzyka, która tworzą to wypadkowa ispiracji wszystkich członków zespołu, stylistycznie to mieszanka głównie rocka, hip-hopu, rapcore`u. Tomson i Baron, znani jurorzy z Voice of Poland, wraz z kolegami stworzą niezapomnianą atmosferę koncertu, razem z resztą składu, w którym są oczywiście inni wrocławianie: Tomek Torres, Bartek Śniadecki.

Co warto wiedzieć…

 • Na wygrodzony teren przed scenę na placu Gołębim będzie można się dostać przez jedno z czterech wejść, dostępnych z każdej strony Rynku, już od godz. 18.00.
 • Niedozwolone jest wnoszenie niebezpiecznych przedmiotów (np. noży), fajerwerków czy napojów w szklanych i plastikowych opakowaniach.
 • Dostępna będzie opieka medyczna: dwie karetki, punkt medyczny, zlokalizowany w Sukiennicach, a także w obrębie imprezy oznakowane patrole medyczne.
 • 40 toalet na pl. Solnym: 40, w tym toaleta dla niepełnosprawnych w Przejściu Garncarskim.
 • Strefa gastronomiczna – ciepłe posiłki, napoje, w tym grzane piwo i wino – na pl. Solnym.
 • Komunikacja miejska: 31 grudnia (niedziela) – wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy; 1 stycznia 2018 r. (poniedziałek) – wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg świątecznych rozkładów jazdy z częstotliwością co 30 minut.