Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego wspólnie z Fundacją Manus oraz DKF Politechnika kontynuuje letnią kinową podróż przez gatunki filmowe i różne rejony kinematograficznego świata.

Kino na Wyspie Słodowej już od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, każdorazowo gromadząc na pokazach kilkusetosobową widownię. Seanse odbywają się w piątki oraz w soboty, a wstęp jest bezpłatny. W razie niepogody impreza może zostać odwołana. Przypominamy, że na gości kina plenerowego czekać będą wygodne leżaki i krzesła. Podczas seansów obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów.

Nazywam się cukinia

W piątek 13 lipca organizatorzy zapraszają na kolejny seans kina plenerowego na Wyspie Słodowej. Tym razem, będzie można zobaczyć film który w ubiegłym roku był kandydatem Szwajcarii do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. To mądra i pełna wrażliwości animacja pt. „Nazywam się cukinia”.

W planach na lipiec są zarówno komedie, filmy dokumentalne, dramaty, jak i animacje, więc z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. W tym miesiącu seanse rozpoczynają się zawsze o godzinie 22.00. Filmy, które zostaną wyświetlone w ostatni weekend lipca zostały wybrane w głosowaniu przez naszych widzów w ankiecie na profilu społecznościowym Wyspy na Weekend.

Najbliższy repertuar

  • 13.07 – piątek – godz. 22.00 – Nazywam się cukinia (2016), reż. Claude Barras
  • 14.07 – sobota – godz. 22.00 – Czerwony Żółw (2016), reż. Michael Dudok de Wit
  • 20.07 – piątek – godz. 22.00 – Sugar Man (2012), reż. Malik Bendjelloul
  • 21.07 – sobota – godz. 22.00 – Amy (2015), reż. Asif Kapadia
  • 27.07 – piątek – godz. 22.00 – Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem (2017), reż. Janus Metz Pedersen
  • 28.07 – sobota – godz. 22.00 – Paterson (2016), reż. Jim Jarmusch

Więcej informacji, repertuar kina oraz ewentualne zmiany będą publikowane na stronie internetowej wyspa.wroclaw.pl oraz na profilu społecznościowym fb.com/WyspaNaWeekend.

Kino plenerowe jest organizowane przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego w ramach projektu „Wyspa na Weekend”. Partnerami tegorocznej edycji są Fundacja Manus i DKF Politechnika. Projekt jest dofinansowywany ze środków Gminy Wrocław.