Vertigo Jazz Club & Restaurant, jedyne we Wrocławiu miejsce o tak niepowtarzalnym, jazzowym klimacie, świętowało w zeszłym tygodniu swoje trzecie urodziny. Wroclife z ogromną przyjemnością patronował temu wydarzeniu, tym bardziej że nie była to zwykła urodzinowa impreza – chociaż nie zabrakło też prezentów dla wszystkich gości!

Z tej okazji klub zaprosił koneserów rodzimej muzyki rockowej na prawdziwą ucztę – występ artystów najwyższej klasy, od lat znanych ze swojej mistrzowskiej gry i improwizacji. Usłyszeliśmy akustyczny duet Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego – na co dzień grających w zespole Voo Voo. Ich występ w Vertigo był z pewnością doznaniem zupełnie innym niż koncerty grane przez Voo Voo dla szerszej publiczności.

Przy takich okazjach ujawnia się specyfika klubu Vertigo, który umożliwia wyjątkowe, kameralne spotkania z muzykami. Vertigo pozwala publiczności poczuć bliskość artystów, nawiązać z nimi kontakt, a przede wszystkim – skoncentrować się na każdym granym utworze.

Duet Waglewski i Pospieszalski

Podczas koncertu usłyszeliśmy wykonania zarówno z „żelaznego” repertuaru Voo Voo, m.in.: „Jak gdyby nigdy nic”, „Flota Zjednoczonych Sił” czy „Bo Bóg dokopie”, jak i utwory mniej znane. Każdy jednak zagrany został wyjątkowo i każdy był pełen improwizacji, których mistrzami są obaj muzycy, rozmawiający ze sobą poprzez grę, bez słów. Na scenie było dwóch muzyków, jednak ilość i różnorodność dźwięków dorównywała co najmniej kwintetowi.

Wojciech Waglewski i Mateusz Pospieszalski w Vertigo

Wojciech Waglewski i Mateusz Pospieszalski w Vertigo

Mateusz wprowadzał publiczność w transowy klimat nie tylko grą instrumentalną, ale przede wszystkim – swoim głosem. Warto dodać, że korzystał z kilku różnych instrumentów, lecz szczególną sympatię publiczności zdobył unikalny, „kusięcki instrument ludowy”, który pojawił się pod koniec występu. Mamy nadzieję usłyszeć wykonywane na nim utwory po raz kolejny 18 marca w ramach koncertu Mateusza Pospieszalskiego, który będzie towarzyszyć 39. Przeglądowi Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

W imieniu organizatorów – serdecznie zapraszamy na równie ciekawe wydarzenia w marcu:

1 marca odbędzie się występ Wojciech Mazolewski Quintet z gościem specjalnym – Pauliną Przybysz!

18 marca ponownie wystąpi Mateusz Pospieszalski, tym razem jako Mateusz Pospieszalski Quintet, a będzie to wydarzenie towarzyszące 39. PPA.

A pod koniec marca znów pojawi się Wojciech Mazolewski, z kolejnym niespodziewanym gościem!