Kawy z mlekiem i pyszne desery będzie można degustować przez cały tydzień w ponad 20 kawiarniach, restauracjach i knajpkach. V Kawa Festival Wrocław potrwa od 21 do 27 listopada.

V Kawa Festival Wrocław 2016

Fot. Kawa Festival Poznań

Podczas festiwali mamy okazję poznać i wypróbować miejsca z najlepszą kawą we Wrocławiu, a także w Poznaniu, Warszawie i Trójmieście. Kawiarnie i restauracje, które biorą udział w tym cyklicznym wydarzeniu, oferują ją w niższych cenach niż zazwyczaj. Na czas festiwalu przygotowują także specjalny deser.

Do wyboru mamy więc około 20 różnych kaw oraz 20 różnych deserów w jednej cenie. Kawa festiwalowa w każdym z lokali kosztuje 6 złotych, deser – 7 złotych, a cały zestaw – 10 złotych.

W piątej edycji wrocławscy bariści zaskoczą nas, na jak wiele sposobów można wyczarować kawę z mlekiem. Większość kawiarni zdradziła już swoje menu. Skosztujemy między innymi kardamonowo-różanego latte, białej kawy z maliną i kokosami czy jesiennego cappuccino z cynamonowo-orzechową crustą.

V Kawa Festival Wrocław – lokale i menu

 

Kawa Festival Wrocław ma miejsce cztery razy w roku. Po zakończeniu każdej edycji uczestnicy mogą wybrać swoje ulubione menu i oddać głos w specjalnej ankiecie. Zwycięzca otrzymuje nagrodę publiczności.

Poprzedni festiwal odbył się na początku sierpnia. W letnie upały mogliśmy schłodzić się łykami frappe, cold brew, espresso tonic i innych kaw mrożonych. Uczestnikom najbardziej smakowało menu przygotowane przez Centrum Informacji Żydowskiej (na ulicy Włodkowica).

Drugie miejsce zajęło Etno Cafe Okrąglak (pl. Kościuszki), a trzecie – Cafe Vincent (ul. Oławska) Na kolejnych miejscach miłośnicy kawy i słodkości wyróżnili także Pochlebną (ul. św. Antoniego) oraz Black Point Coffee (ul. Średzka, Leśnica). Które kawy i desery zdobędą Wasze uznanie w listopadzie?

Zobacz zdjęcia najlepszych kaw i deserów z sierpnia

1. Centrum Informacji Żydowskiej

1. Centrum Informacji Żydowskiej

2. Etno Cafe Okrąglak

2. Etno Cafe Okrąglak

3. Cafe Vincent

3. Cafe Vincent

4. Pochlebna

4. Pochlebna

Black Point Cafe

5. Black Point Cafe

Fot. Kawa Festival Wrocław