9 i 10 kwietnia we Wrocławiu i Sulistrowiczkach odbędzie się Test Races – ostatni sprawdzian przed Pucharem Świata w biegu na orientację. 

Test Races

Sam Puchar Świata czeka nas w dniach 30 kwietnia – 2 maja. Test Races jest dwudniową imprezą orientacji sportowej. Składają się na nią trzy starty. Pierwszy odbędzie się w sobotę 9 kwietnia w godzinach porannych. Zawodnicy zmierzą się na trasach sprinterskich. Pobiegną w okolicach mostu Grunwaldzkiego i Politechniki Wrocławskiej. Po południu tego samego dnia rozegrane zostaną sztafety sprinterskie. Biegi odbędą się na osiedlu Kuźniki. To jeden z najbardziej widowiskowych rywalizacji.

W niedzielę, 10 kwietnia, w Sulistrowiczkach, na stokach Ślęży, zawodnicy zmierzą się na średnim dystansie.

W oczekiwaniu

Test Races to prawdopodobnie ostatnia szansa na sprawdzenie swoich możliwości przed Pucharami Świata w biegu na orientację. To jedna z 31 dyscyplin sportowych, które są rozgrywane w ramach Igrzysk Sportów Nieolimpijskich. Podczas The World Games rywalizacje w tej dziedzinie odbędą się w centrum Wrocławia, w Sobótce i w Trzebnicy. Swój udział zapowiedziało 250 zawodników z 26 krajów.

Zawodnicy z Wrocławia pewni siebie

– Czuję się gotowa, aby walczyć o podium. – mówi Hanna Wiśniewska, reprezentantka wrocławskiego klubu WKS Śląsk oraz członek Kadry Wojska Polskiego. – Ten sezon układa się po mojej myśli. Chcę dać z siebie wszystko i pokazać się z jak najlepszej strony, również na Pucharze Świata.

Sprawdzian dla organizatorów

– Test Races to dla nas świetna możliwość, aby sprawdzić, czy wszystkie nasze założenia sprawdzają się w praktyce – stwierdza Wojciech Dwojak, dyrektor zawodów. – Dzięki tej próbie, będziemy w stanie ulepszyć procedury i działanie teamu jeszcze przed Pucharem Świata – dodaje.

Więcej informacji można znaleźć tutaj