„Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, tyle, że tylko nieliczni z nich jeszcze o tym pamiętają…”. 13 maja nadarzy się wyjątkowa okazja, aby sobie o tym przypomnieć i znów spojrzeć na świat oczami dziecka. Tego dnia Sala Koncertowa Radia Wrocław zmieni się w magiczną planetę Małego Księcia, bohatera książki Antoine de Saint-Exupéry’ego. Teatr Piasku, czyli widowisko dla całych rodzin, malowane piaskiem, światłem i wodą, stworzyła zwyciężczyni programu ,,Mam Talent” – Tetiana Galitsyna.

Teatr Piasku Mały Książę Wrocław

Fot. organizatora

,,Mały Książę”, czyli lektura… dla dorosłych

Książeczka była skromna, po wydaniu miała raptem kilkadziesiąt stron. Została opublikowana w 1943 roku w Nowym Jorku. Francuski autor Antoine de Saint-Exupéry pisał ją z myślą o dzieciach i nie mógł się spodziewać, że przez kilka kolejnych pokoleń będą po nią sięgać młodzież i dorośli. I zachowają w pamięci spotkania i rozmowy Pilota z tajemniczym małym przybyszem z asteroidy B 612.

,,Mały Książę” opowiada o przyjaźni i samotności, szczęściu i cierpieniu, stając się bardzo uniwersalną historią i czymś znacznie więcej niż opowiastką dla dzieci. Strony książki wypełniają nie tylko obrazki, ale przede wszystkim prosta mądrość, która zmienia spojrzenie na codzienne sprawy. ,,Dobrze widzi się tylko wtedy, gdy się patrzy sercem. Najważniejsze jest dla oczu niewidoczne. ” to jeden z wielu cytatów, które większość z nas zna przecież na pamięć lub ma zapisane w notesach.

Spektakl, jakiego jeszcze nie było

Baśniowy świat ,,Małego Księcia” na chwilę opuści karty książki, by w wyjątkowo realny i plastyczny sposób ukazać się publiczności 13 maja w Sali Koncertowej Radia Wrocław. Na 70 minut dorośli i dzieci przeniosą się na planetę Małego Księcia. Zabierze ich tam Tetiana Galitsyna, zwyciężczyni programu ,,Mam Talent”, której będzie towarzyszyć grupa artystów na czele z ,,najszybszym malarzem na świecie” VLODYR-em.

Niezwykła książka została przetłumaczona na 270 języków i dialektów, stając się inspiracją dla twórców i dzieł, które trudno byłoby zliczyć. Majowy spektakl ,,Teatr Piasku” opowie jednak tę historię jeszcze w innej niebywałej formie. Teatralny spektakl wzbogacą animacje światłem, wodą, piaskiem oraz techniki szybkiego malowania. Całemu widowisku będzie towarzyszyć oprawa muzyczna.

 

Teatr Piasku Mały Książę Wrocław

Fot. Pan Koncert

Mały Książę Wrocław [Bilety i konkurs]

Widowisko Teatru Piasku ,,Mały Książę” będzie miało miejsce 13 maja o godz. 17.00 w Sali Koncertowej Radia Wrocław (ul. Karkonoska 10).

Bilety – w cenach od 45 do 70 zł – można kupić online (eBilet, Eventim, Biletyna) oraz w salonach Empik. Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a w sprzedaży zostało już naprawdę niewiele wejściówek.

Warto się pospieszyć albo… wziąć udział w naszym konkursie, w którym mamy do rozdania dwa podwójne zaproszenia dla naszych czytelników. Szczegóły rywalizacji znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Teatr Piasku Mały Książę Wrocław

Plakat wydarzenia