Dla tysięcy fanów będzie to powrót do krainy dzieciństwa. Od 6 stycznia 2018 roku w Centrum Historii Zajezdnia zagości wystawa, która będzie hołdem złożonym Henrykowi Jerzemu Chmielewskiemu oraz ucieleśnieniem marzeń fanów, którzy dzięki niej będą mogli przenieść się w komiksowy świat swoich ulubionych bohaterów.

Na zdjęciu Marek Mutor.

Papcio Chmiel jest autorem kojarzonym przez wszystkie bez wyjątku pokolenia. Jego bohaterowie: Tytus, Romek i A’Tomek są rozpoznawalni zarówno przez emerytów jak i przedszkolaków.

Dla gości Centrum Historii Zajezdnia, wejście na wystawę będzie niczym powrót do krainy dzieciństwa. Wszystko dzięki wizualizacjom wiernym komiksowi w wymiarze 1:1. Znajdą się tu atrakcje dla młodszych i starszych. Wśród nich m.in. szukanie ukrytych liter tworzących hasło, układanie swojej wersji dialogu między postaciami, podróż do wnętrza Ziemi, duża dawka informacji na temat komiksu, a przede wszystkim sporo humoru poprzez ukazanie najciekawszych plansz z serii o przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka.

Materiały prasowe Centrum Historii Zajezdnia

Ideą główną ekspozycji będzie świat fantastycznych pojazdów profesora Talenta i jego Instytut Wszechzbytków, gdzie pojazdy te powstają. Wśród nich m.in. mechaniczny koń Rozalia, wannolot oraz spektakularny wkrętacz, do którego nie tylko można będzie wsiąść i poczuć się jak pilot, alei uczestniczyć w podróży do wnętrza Ziemi.

Materiały prasowe Centrum Historii Zajezdnia

Weekend z Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem

6 oraz 7 stycznia w Centrum Historii Zajezdnia odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących otwarciu wystawy, które zgodnie z maksymą Papcia Chmiela będą bawić i uczyć jednocześnie.

W programie między innymi:

  • rodzinne gry planszowe, warsztaty plastyczne i konkursy z nagrodami,
  • fotobudka, w której będzie można zrobić sobie sesję zdjęciową z bohaterami komiksów,
  • prezentowane przez aktorów komiksowe sceny,
  • pokazy filmu „Tytus Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń” w kinie Zajezdni
  • możliwość stworzenia autorskich losów komiksowych bohaterów.

Organizatorem wystawy Świat „Tytusa, Romka i A’Tomka” Papcia Chmiela – Instytut Wszechzbytków profesora Talentajest Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”.

 

Materiały prasowe Centrum Historii Zajezdnia

Świat „Tytusa, Romka i A’Tomka” Papcia Chmiela

6 stycznia – 25 marca 2018 roku | Centrum Historii Zajezdnia | WSTĘP WOLNY

Ekspozycja dostępna dla publiczności od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia Zajezdni.

 

Materiał prasowy Centrum Historii Zajezdnia