Noc z Designem w ramach Designu Udomowionego to jedno z największych wydarzeń w naszej części kraju. Zaprezentowany będzie ciekawy design, interesujące wzornictwo i dobre rzemiosło z Dolnego Śląska. Impreza odbywa się już po raz 8, tym razem pod hasłem “Siła zmysłów”.

Noc z Designem Marki Dolnośląskie

Tegoroczna, ósma już, edycja Nocy z Designem odbędzie się w czwartek, 23 czerwca w Galerii Wnętrz Domar przy ulicy Braniborskiej. Skupi ona wokół siebie projektantów, designerów, a także marki i firmy – wszystkich tych, których interesuje tematyka wystroju wnętrza. W tym roku organizatorzy postawili na połączenie zmysłów, interaktywności i designu. Na gości czeka cała masa atrakcji związanych z wystawą.
– Nie sposób omówić wszystkich wydarzeń towarzyszących tegorocznej Nocy z Designem, ale jestem przekonany, że drażniące i uwodzące zmysły designerskie niespodzianki spotkają się z zachwytem odwiedzających – mówi Jakub Wallner, Dyrektor Galerii Wnętrz Domar.

Noc z Designem to jednych z najważniejszych wydarzeń związanych z designem i projektowaniem w tej części Polski. Organizatorzy prezentują design w różnych jego odsłonach – od projektowania graficznego, craft designu, ceramiki, aż po wzornictwo przemysłowe, design hand-made, czy szeroko rozumiane wyposażenie wnętrz. Goście będą mogli zobaczyć nowości rynkowe, wziąć udział w warsztatach i spotkać się z projektantami.

4 strefy designu

W tym roku przestrzeń festiwalowa zostanie podzielona na 4 strefy tematyczne odwołujące się do wzroku, smaku, węchu i dotyku. Każdą z nich wypełnią wystawy przedmiotów stworzonych zarówno przez uznanych designerów, jak również tych, którzy dopiero zdobywają swoje szlify. Szczególnie warto zwrócić uwagę na strefę dziecięcą w łazienkach. Na zaproszenie firmy DEFRA i we współpracy ze studentami wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych projektowały ją same dzieci. Efektem ich prac premiera kolekcji “SUWAKI” prezentowana po raz pierwszy na Nocy z Dizajnem. Trasa Smaków z kolei to miejsce, gdzie można odbyć wyjątkową wycieczkę delektując się pysznymi niespodziankami i zbierać pocztówki z przepisami.

– Coś, co wyróżnia Noc z Designem, to brak centralnego punktu imprezy. Proponujemy niezwykle bogaty, otwarty i zróżnicowany repertuar wydarzeń  – wyjaśnia Sylwia Gulewicz-Wysocka, główny architekt Galerii Wnętrz Domar. – Wszystko po to, by zainteresować odwiedzających, zaciekawiać nowinkami polskiego wzornictwa i odsłaniać nowe perły designu. Liczne inspiracje będzie można zebrać w trakcie spotkań z projektantami czy doradcami produktów – dodaje.

Noc z Designem potrwa od 19 do 24. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.noczdesignem.pl