Przez dwa dni 24 i 25 czerwca będziemy mogli we Wrocławiu degustować ponad 100 najlepszych rumów z całego świata. Do naszego miasta przyjadą najbardziej znane nazwiska wśród znawców tego trunku, które wygłoszą dla uczestników festiwalu darmowe wykłady. Pergola we Wrocławiu stanie się na weekend polską stolicą rumu, która będzie się bawić w karaibskich klimatach!

Rum Love Festiwal Wrocław

Wszystkie marki rumowe podczas festiwalu.

Rum Love Festiwal to pierwsze tego rodzaju wydarzenie w Polsce. Tym bardziej nie zdarzyło się jeszcze, aby przez dwa dni w cenie jednego biletu miłośnicy tego alkoholu mogli spróbować ponad 100 najlepszych, wyselekcjonowanych trunków. Nigdy dotąd nie spotkało się też w naszym kraju aż tyle znanych osobistości ze świata rumu.

Wszystkie smaki do wypróbowania

Napój, którego będziemy kosztować we Wrocławiu, najpierw przez kilka, a nawet kilkanaście lat dojrzewał w drewnianych beczkach w krajach o tropikalnym klimacie. Rum jest wytwarzany z soku z trzciny cukrowej albo z melasy. W przeciwieństwie do koniaku czy whisky nie ma jednej metody produkcji – zależy ona w dużej mierze od miejsca wytwarzania trunku.

Powszechnie rum kojarzy się z Karaibami, które faktycznie są kolebką tego trunku. Śmiało można jednak powiedzieć, że na Rum Love Festiwal we Wrocławiu przywędrują butelki z całego świata – również ze Stanów Zjednoczonych, Ameryki Południowej (m.in. Gujana, Wenezuela, Kolumbia) czy nawet Indii i Tajlandii. Różnorodne pochodzenie i bogacwo smaków stworzy najbardziej aromatyczny festiwal w Polsce. Jednym z bardzo wielu przykładów jest chociażby Wild Tiger Rum z Indii, który zawiera nuty toffi, wanilii, migdałów i miodu.

Wybrane marki Rum Love Festiwal

Wiele zależy nie tylko od kraju, co zazdrośnie strzeżonych sekretów produkcji i składników. Na przykład na etykiecie The Kraken Rum wymienione są cynamon, goździk i imbir, ale już pozostałe 10 przypraw pozostaje tajemnicą producenta. Niektóre marki zobaczymy w naszym kraju po raz pierwszy. Warto wypróbować np. 16 rumów Agricole, ponieważ ich etykiet nie znajdziemy na co dzień na sklepowych półkach.

Ogromny wybór alkoholi nie będzie ograniczał się wyłącznie do rumu. Podczas Rum Love Festiwal będzie działać także strefa z koktajlami. KITI Bar sięgnie do starych karaibskich receptur i wyczaruje znacznie więcej niż Mojito czy Cuba Libre. Również sposób podania koktajli będzie nietypowy – w autorskiej ceramice i przy akompaniamencie etnicznych bębnów.

Rum Love Festival będzie miał również swoje oficjalne… piwo, które produkuje Browar Stu Mostów. WRCLW Barley Wine powstawało w beczkach, w których leżakował przedtem rum. Wcześniejszy alkohol nadaje piwu smak i aromat. To dlatego wyczujecie w nim wanilię, kukurydzianą słodkość, mocne nuty korzeni i przypraw.

Master Class – o rumie powiedzą Ci wszystko

Rum Love Festival jest zachętą nie tylko do degustacji najlepszych alkoholi, ale także najlepszą okazją, by dowiedzieć się więcej na temat tego trunku. Znamy już dokładny program warsztatów i szkolenia, które zgodzili się poprowadzić eksperci z całego świata.

Każde spotkanie Master Class jest darmowe dla wszystkich, którzy kupią bilet na festiwal. Swoje zgłoszenia należy wysłać maila na adres masterclass@rumlovefestiwal.com, w tytule podając – imię i nazwisko prelegenta, a w treści wiadomości – swoje imię, nazwisko i numer biletu. Warto się pospieszyć – zapisy już ruszyły, a na każde spotkanie wejdzie tylko 20 osób. O przyznaniu miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Rum Loves Festiwal program

Pełny line-up spotkań Master Class.

Karaibskie rytmy

Odpoczynek ze szklanką wypełnioną rumem będzie jeszcze przyjemniejszy na świeżym powietrzu w strefie chill out. Oprócz szerokiego wyboru wspomnianych koktajli, rozbudzimy się naprawdę dobrą kawą albo zrelaksujemy przy cygarach. W dobry nastrój wprowadzą nas koncerty lokalnych zespołów.

Atrakcją Rum Love Festiwal będą także efektowne pokazy barmańskie. W sobotę wieczorem uczestnicy festiwalu będą mogli porwać się do tańca i kontynuować zabawę w Cherry Club. Po okazaniu biletu wejdą na imprezę za darmo.

Rum Love Festiwal [BILETY]

Bilet jednodniowy kosztuje 80 zł, bilet dwudniowy – 120 zł. Posiadacze Urbancard Premium kupią bilety w niższej cenie (70 i 100 zł). Bilet VIP kosztuje 500 zł. Wejściówki można kupić na stronie organizatora.

W zależności od wybranego biletu, otrzymują Państwo konkretną ilość żetonów. Za żetony można nabywać dodatkowe porcje rumu ze stoisk wystawców, które nie wchodzą w skład produktów samplowych. Sprzedaż na stoiskach odbywa się bezgotówkowo, dodatkowe żetony można zakupić w kasach biletowych.