Koleje Dolnośląskie uruchomiły weekendowe połączenia sezonowe z Wrocławia do Czech. Do Skalnego Miasta można wybrać się z Wrocławia także 1 i 3 maja.

Fot. Pixabay.com

Od soboty 28 kwietnia kursuje pociąg linii D28, łączącej Wrocław i Wałbrzych z czeskimi Teplicami i Adrszpachem (Skalne Miasto). Połączenie jest obsługiwane polskimi autobusami szynowymi SA134. Poranny pociąg wyjeżdża z Wrocławia (godz. 5:46) do samego Skalnego Miasta w Adrszpachu, wieczorny (odjazd godz. 18:50) – umożliwi powrót. W trakcie dnia szynobus będzie obsługiwał krótszą relację Wałbrzych – Meziměstí, umożliwiając późniejszy wyjazd, lub wcześniejszy powrót. Szczegółowe informacje znaleźć można w tabeli rozkładu jazdy: https://www.kolejedolnoslaskie.eu/rozklady/obecne/d28.pdf

Z Dolnego Śląska do Trutnova

Analogicznie jak w latach ubiegłych, pociągi linii D26 łączy też węzeł w Sędzisławiu (na linii D6 Szklarska Poręba – Jelenia Góra – Wałbrzych – Wrocław) z czeskim Trutnovem. Połączenie będzie po raz pierwszy obsługiwane taborem czeskiego przewoźnika GW Train. Rozkład jazdy przewiduje cztery pary połączeń (o jedną więcej niż w zeszłym roku), skomunikowane w Sędzisławiu z pociągami w kierunku Jeleniej Góry, Wałbrzycha i Wrocławia.

Niestety, w związku z niezakończeniem remontu toru w Sędzisławiu, wjazd pociągów linii D26 na tę stację nie będzie możliwy – do ukończenia prac, a odcinek pomiędzy stacjami Sędzisław i Kamienna Góra trzeba będzie pokonywać autobusem, odjeżdżającym sprzed dworca. Szczegółowe informacje znaleźć można w tabeli rozkładu jazdy:

https://www.kolejedolnoslaskie.eu/rozklady/obecne/d26.pdf 

Za ile pojedziemy

Fot. Kolejedolnoslaskie.eu

Za bilet z Wrocławia do Skalnego Miasta zapłacimy 48 zł w dwie strony, a z Wałbrzycha – 16 zł. Dzieci do 6. roku życia pojadą bezpłatnie, a do 15 lat – z 50% zniżką. Bilet jest ważny dwa dni.

Oferta KD „Razem do Skalnego Miasta” – to bilety jednorazowe dla małych grup na przejazd „tam i z powrotem” w relacji Wrocław – Adrspach – Wrocław już od 40 zł/osobę (dodatkowo dzieci otrzymają zniżkę 50%).

Ta oraz inne oferty są już dostępne w ramach przedsprzedaży w kasach biletowych i Biurach Obsługi Klienta Kolei Dolnośląskich.