W sobotę, 19 maja w Parku Tołpy w godzinach od 17-19, odbędzie się pierwsza w tym roku, plenerowa impreza z cyklu SWAP Wrocław, czyli bezgotówkowa wymiana ubrań. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie ma żadnego ograniczenia co do ilości przyniesionych ze sobą rzeczy.

Bezgotówkowa wymiana ubrań dedykowana jest paniom, dla których wygląd nie jest rzeczą drugorzędną. Jest odpowiedzią na przepełnione i wiecznie niedomykające się szafy, ponieważ pozwala uczestniczkom wymieniać ich zawartość bez zwiększania ilości ubrań w szafie. Uczestniczki SWAP Wrocław wymieniają się między sobą ubraniami w systemie ciuch-za-ciuch.

Przyniesione ubrania muszą czyste i w takim stanie, w jakim ich właścicielki same byłyby skłonne je założyć. Poza ubraniami na wymianie pojawiają się również buty i dodatki, a niekiedy i kosmetyki.

Będą niespodzianki

Podczas kwietniowej wymiany ubrań w siedzibie Stowarzyszenia Żółty Parasol, w której od zeszłego roku odbywają się wymiany SWAP Wrocław, przewinęło się ponad 40 osób i było – nie ukrywajmy – tłoczno – mówi Dżoolka, organizatorka wymian.

Tym razem miejsca nie zabraknie. Wymiana odbędzie się w Parku Tołpy na górce zlokalizowanej blisko ul. Nowowiejskiej w kontenerze ESK (Emocje-Sport-Kultura). Uczestniczki będą mieć do dyspozycji trochę stołów, ale organizatorka zachęca do przyniesienia ze sobą koców, bo można na nich łatwo i efektywnie eksponować przyniesione ubrania.

Ponieważ impreza skupia w jednym miejscu naprawdę sporą ilość pań, jest to świetne miejsce do promocji lokalnych produktów i usług. Podczas każdej imprezy uczestniczki mają możliwość wygrania ciekawych, a niekiedy i naprawdę cennych nagród. Tym razem będą to niespodzianki od Babeczkowej Poczty COOKIE WITH LOVE, która jest słodką alternatywą dla Poczty Kwiatowej oraz pyszny, bezglutenowy mus owocowy Dżemster.

Dżoolka, osobista stylistka i blogerka

Organizatorką wymian jest Dżoolka, osobista stylistka i blogerka, która poza ubraniami zawodowo zajmuje się marketingiem tworząc skuteczne strategie rozwoju i promocji dla firm. Imprezy wymiany ubrań zapoczątkowała jako studentka Politechniki Wrocławskiej, chcąc sprawdzić swoje umiejętności z zakresu zarządzania, które wówczas studiowała.

SWAP Wrocław towarzyszy wrocławiankom od ponad 5 lat, niezmiennie ciesząc się dużą popularnością. W tym roku cykl rozszerzył się na dodatkowe dwa miasta: Bielawę i Jelenią Górę, gdzie, analogicznie organizowane są imprezy SWAP Bielawa i SWAP Jelenia Góra.