Orszak Trzech Króli to nie tylko kolorowy korowód przemieszczający się przez ulice miasta. To misja pielęgnacji i szerzenia wartości prorodzinnych i wspólnotowych. Organizatorom przyświeca idea rodzinnej atmosfery i wspólnego świętowania.

Materiały prasowe

Odkąd Święto Trzech Króli jest dniem wolnym od pracy łatwiej uczcić ten dzień i dołączyć do wspólnego świętowania.
Co roku spotykamy się 6 stycznia w wyznaczonym miejscu, by stamtąd we wspólnym radosnym Orszaku przejść – razem z Trzema Królami – do Stajenki.- przypominają organizatorzy – Orszak tworzą w większości dzieci oraz ich rodzice. Uczniowie występują w kolorowych strojach przygotowanych przez ich rodziców, współtworząc postacie dwórek, rycerzy z różnych stron świata, giermków, dworzan, posłańców Króli.

Widzowie mogą włączyć się w zabawę poprzez nałożenie na głowy koron, których zdjęcie przed Stajenką będzie oznaką oddania hołdu Prawdziwemu Królowi.

Każdy uczestnik otrzyma także śpiewnik kolęd, dzięki któremu będzie mógł włączyć się w wspólny śpiew.

Na zakończenie Orszaku odbędzie się wspólne radosne kolędowanie, jedna z najpiękniejszych polskich tradycji przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

Trasa Orszaku Trzech Króli 2017

Odpowiadając na wiele zapytań prezentujemy trasę tegorocznego Orszaku Trzech Króli z zaznaczonymi miejscami, gdzie będą odgrywane poszczególne Orszakowe sceny.

Tradycyjnie, na trasie Orszaku, będzie można spotkać Dwór Króla Heroda, Chóry Anielskie czy walkę dobra ze złem.

Materiały prasowe

To wszystko już 6 stycznia 2017 r. o godzinie 12.30.

 

 

Materiały Organizatora