Wirtualna rzeczywistość, filmowe efekty specjalne i gry komputerowe – o innowacjach w tych dziedzinach będzie można się dowiedzieć podczas Innovation Forum Media: Lower Silesia meets Babelsberg – w środę 13 czerwca (godz. 14) w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu. Wstęp wolny!

Innovation Forum Media: Lower Silesia meets Babelsberg to inicjatywa mająca na celu zaprezentowanie najnowszych rozwiązań w branży multimedialnej i efektów współpracy sektora biznesowego z naukowym, a także nawiązanie kontaktów ze specjalistami z Dolnego Śląska i Brandenburgii.

Jest organizowane przez Ministerstwo Gospodarki i Energii Brandenburgii we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, przy wsparciu Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) i Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Forum otworzą Albrecht Gerber – Minister Gospodarki i Energii Brandenburgii oraz Jerzy Michalak – wicemarszałek województwa dolnośląskiego. Prezentacje w języku angielskim, których będzie można wysłuchać podczas wydarzenia, dotyczyć będą m.in. wirtualnej rzeczywistości, o której opowiedzą specjaliści z Brandenburgii i Politechniki Wrocławskiej, a także produkcji gier komputerowych, z którą zapozna uczestników specjalista z firmy Techland.

Najstarsze na świecie studio filmowe

Dowiedzieć się będzie można także m.in. o innowacyjnych technologiach rozwijanych w studiu Babelsberg w Poczdamie – najstarszym na świecie studiu filmowym, działającym od 1911 roku, w którym realizowano m.in. „Bękarty wojny” Quentina Tarantino czy „Most szpiegów” Stevena Spielberga.

Eksperci z Babelsberga opowiedzą o wdrażanym obecnie nowoczesnym studiu wolumetrycznym, służącym do tworzenia wolumetrycznych modeli 3D. Gośćmi Forum będą ponadto przedstawiciele MediaTech Hub’u z Poczdamu zrzeszającego firmy, instytucje i uczelnie działające w obszarze nowych mediów m.in. wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz 3D, a także UFA – koncernu zajmującego się produkcją filmową i telewizyjną.

Do udziału w Forum wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami i innowacjami w dziedzinie multimediów, produkcją filmową i telewizyjną, entuzjastów wirtualnej rzeczywistości i miłośników gier komputerowych. Wstęp jest wolny, wystarczy zarejestrować się na stronie:  https://ahk.pl/fileadmin/AHK_Polen/user_upload/13.06.2018_-_formularz.pdf

Wydarzenie poprowadzi Łukasz Grass, redaktor naczelny Business Insider Polska.