10 lutego nastąpi oficjalne otwarcie profesjonalnej hali sportowej w Kiełczowie, wyposażonej także w ściankę wspinaczkową. Tego dnia wójt Iwona Agnieszka Łebek wręczy 79 utytułowanym, młodym sportowcom z gminy Stypendia Sportowe Wójta Gminy Długołęka.

– Nowa hala w Kiełczowie, to roczna inwestycja, która pochłonęła prawie 4,5 mln zł. Teraz uczniowie szkoły i mieszkańcy Kiełczowa będą mogli korzystać z pełnowymiarowej, profesjonalnej hali sportowej dostosowanej do organizacji rozgrywek sportowych na najwyższych szczeblach – mówi wójt Iwona Agnieszka Łebek.

To pierwsza taka inwestycja w gminie Długołęka. Jej realizacja została sfinansowana przy udziale środków pozyskanych z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości ponad 1,1 mln zł. Co ciekawe hala wyposażona jest w ściankę wspinaczkową. – To dodatkowa atrakcja, wyróżniająca naszą halę. Tym samy w szkole w Kiełczowie powstał rozbudowany kompleks, gdzie nie tylko można pograć w popularne i lubiane gry, ale też w squasha, korfballa, czy też uprawiać wspinaczkę – podkreśla wójt Długołęki.

Pierwszy sprawdzian nowego obiektu

10 lutego odbędzie się oficjalne otwarcie obiektu, połączone z galą wręczenia stypendiów sportowych. Na uroczystość zaproszono wiele znanych postaci ze świata lokalnego sportu.

W tym dniu najważniejsi będą jednak stypendyści, wśród których znaleźli się zdobywca I miejsca w Pucharze Świata w pływaniu osób niepełnosprawnych, srebrne medalistki Mistrzostw Europy w hokeju na trawie i zdobywca I miejsca w Międzynarodowych Mistrzostwach Litwy w golfie.

– W tym roku przyznaliśmy 79 stypendiów! To z myślą o młodych ludziach gmina wciąż inwestuje w rozbudowę obiektów sportowych. Chcemy, aby młodzież miała szansę na rozwijanie swoich talentów w profesjonalnych warunkach – tłumaczy Iwona Agnieszka Łebek.

Kolejny chrzest hala przejedzie podczas I Gminnego Turnieju Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Długołęka, który odbędzie się 24 i 25 lutego. Właśnie rozpoczęły się zapisy do udziału w nim, więc nie warto czekać ze zgłoszeniami.

Długołęka rozbudowuje bazę sportową

Gmina Długołęka ostatnio bardzo mocno skupiła się na rozwoju sportu, w dużej mierze poprzez rozbudowę bazy sportowej na swoim terenie. Kilka lat temu oddano do użytku dwa stadiony lekkoatletyczne, powstałe w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”. W trakcie budowy są dwie, nowe sale gimnastyczne, które powstaną przy gminnych szkołach.

W tym roku wybudujemy trzy kolejne boiska wielofunkcyjne za łączną kwotę miliona złotych, z czego ponad 600 tys. udało nam się pozyskać w ramach środków unijnych – wylicza wójt Iwona Łebek i dodaje, że największym zadaniem inwestycyjny w 2018 roku będzie budowa sieci dróg rowerowych, o których pisaliśmy już wcześniej.