Centrum Sztuki WRO zaprasza na wydarzenie towarzyszące wystawie SYGNAŁY – Interaktywny Plac Zabaw. Dzieci dowiedzą się o brzmieniach i dźwiękach podczas trzech spotkań twórczych zaplanowanych na marzec.

Po dwóch miesiącach zabawy z dźwiękami dobiegającymi z niemalże każdego zakątka Centrum Sztuki WRO, pora na porządne czyszczenie uszu. Co to właściwie jest dźwięk? Jak to się dzieje, że go słyszymy? Jak brzmi galeria sztuki, dom, miasto? I dlaczego ludzie spacerują po lesie w słuchawkach? Na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas trzech spotkań twórczych zaplanowanych na marzec.

NASTAWIANIE USZU – seria spotkań twórczych dla dzieci 7+

 15, 22, 29.03.2018 / w czwartki / 
17:00-18:00

 Wydarzenia towarzyszące wystawie SYGNAŁY – Interaktywny Plac Zabaw

Działania przewidziane są dla dzieci w wieku 7-12 lat i będą częścią programu towarzyszącego wystawie SYGNAŁY / Interaktywny Plac Zabaw.

PROGRAM SPOTKAŃ

Polowanie na dźwięki / 15.03.2018 / 17:00-18:00

Znajdziemy dźwięki kryjące się we WRO. Zajrzymy pod kanapę, poszukamy na schodach, a nawet na suficie! Nauczymy się słuchać tak, żeby usłyszeć.

Do widzenia / 22.03.2018 / 17:00-18:00

Z zamkniętymi oczami posłuchamy sygnałów i dźwięków z miejsc, które dobrze znamy. Dowiemy się, czym jest audiosfera i field recording. Dobiegające dźwięki zamienimy w obrazy.

Film nietoperza / 29.03.2018 / 17:00-18:00

Nauczymy się widzieć uszami, by następnie nagrać film pozbawiony obrazu. W roli reżyserów i aktorów – dzieci.

 

Działania warsztatowe uzupełniają się, ale stanowią osobne propozycje, można więc wziąć udział w wybranym spotkaniu bądź we wszystkich trzech.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Prosimy wysłać maila na adres: zapisy@wrocenter.pl (w tytule wpisując SŁUCHAMY, a w treści maila wybraną datę lub daty, a także imię, nazwisko, wiek dziecka oraz numer kontaktowy do opiekuna).

 

PROWADZĄCA

Sylwia Słowik – studentka mediacji sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, stażystka współpracująca z WRO od października 2017 roku. Uważnie słucha, sporadycznie produkuje dźwięki.

 

Centrum Sztuki WRO / WRO Art Center

Widok 7, Wrocław | wrocenter.pl | fb/wroartcenter