7 gonitw w międzynarodowej obsadzie, kilkudziesięciu jeźdźców, wyścigi na dystansach płaskich, płotowych oraz najbardziej widowiskowe, gonitwy z przeszkodami – tak wygląda sportowy program niedzieli 15 kwietnia, inaugurującej sezon wyścigów konnych na partynickim torze.

Fot. torpartynice.pl

W akcji zobaczymy „folbluty” najszybsze wyścigowe konie świata, które pędzą z prędkością 60 km/h! W programie nie zabraknie atrakcji towarzyszących, takich jak: pokaz woltyżerki (ćwiczenia akrobatyczne na koniu), przejażdżki na kucykach dla najmłodszych, czy występy zespołu Dixie Tigers Band. Wstęp wolny!

Nowoorelański jazz i Va bank

Poza gonitwami (program poniżej) organizatorzy przygotowali atrakcje towarzyszące. W przerwach między wyścigami będziemy mogli obejrzeć niezwykle widowiskowy pokaz woltyżerki, czyli ćwiczeń gimnastyczno-akrobatycznych na poruszającym się koniu w wykonaniu Tomasza Ogonowskiego, reprezentanta Polski, uczestnika Mistrzostw Świata i Europy, pięciokrotnego Mistrza Polski w woltyżerce sportowej. Najmłodsi będą mogli skorzystać z przejażdżek na kucykach z Wyższej Szkółki Jazdy – Partynice.

O oprawę muzyczną otwarcia sezonu zadba zespół Dixie Tigers Band grający nowoorelański jazz z początku XX wieku. W ich repertuarze znajdują się zarówno takie przeboje jak: When the Saints, Hallo Dolly, Summertime czy Moonlight, Serenade, jak i najsłynniejsze polskie melodie: Sexappeal, Ach jak przyjemnie, czy Va bank.

Fot. torpartynice.pl

Wyścigowa elegancja, piknikowy klimat

Wizyta na torze wyścigów konnych to świetna okazja do pokazania się w eleganckiej odsłonie. Co prawda dress code nie jest obowiązkowy, ale organizatorzy zachęcają aby przyjść ubranym w stylistyce charakterystycznej dla dni wyścigowych. Panie zachęcamy do założenia sukienek, spódnic, a do tego kapeluszy lub fascynatorów, natomiast panom sugerujemy założenie marynarek oraz koszul, obowiązkowo z krawatem.

Wyścigowa niedziela zazwyczaj trwa około 6 godzin, a na terenie partynickiego kompleksu, o powierzchni 73 hektarów, panuje piknikowa atmosfera. Wyścigi konne we Wrocławiu to doskonały pomysł na ciekawe spędzenie ostatniego dnia weekendu z emocjami sportowymi w tle.

Fot. torpartynice.pl

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice – unikat na skalę kraju

Wrocławianie należą do wąskiej grupy mieszkańców Polski, którzy regularnie mogą oglądać wyścigi konne. Partynice to, obok warszawskiego Służewca i sopockiego Hipodromu, jeden z trzech tego typu obiektów w kraju. Jednak tylko we Wrocławiu odbywają się najbardziej widowiskowe wyścigi z przeszkodami, przyciągające międzynarodową obsadę jeźdźców.

Partynicki tor przyciąga też wyjątkową urodą retro – kameralny budynek starej herbaciarni, czy kryta drewnem w charakterystycznym, zielonkawym odcieniu trybuna główna z 1907 roku, to perełki XX-wiecznej architektury. Nic więc dziwnego, że wrocławianie przychodzący na wyścigi bardzo chętnie fotografują się na tle tych budynków.

Program gonitw

 • 14:45 Gonitwa dla 3-letnich koni III grupy – dystans 1907 metrów (gonitwa objęta patronatem i sponsorowana przez Polski Klub Wyścigów Konnych).
 • 15:00 ZParada, uroczyste otwarcie sezonu
 • 15:15 Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4-letnich i starszych koni, które nie biegały w gonitwie z płotami lub przeszkodami – dystans 3000 metrów.
 • 15:45 Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni wyłącznie III grupy – dystans 1907 metrów (gonitwa objęta patronatem i sponsorowana przez Polski Klub Wyścigów Konnych).
 • 16:15 Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni – dystans 3800 metrów.
 • 16:45 Gonitwa dla 3-letnich koni III grupy, które nie biegały – dystans 1600 metrów.
 • 17:15 Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 4-letnich koni – dystans 3400 metrów.
 • 17:45 Gonitwa uczniowska dla 4-letnich i starszych koni wyłącznie III grupy – dystans 1600 metrów (Czempionat Młodych Jeźdźców pod patronatem Prezesa PKWK, sponsorowana przez Polski Klub Wyścigów Konnych).

Dodatkowo:

 • Gonitwa kwalifikacyjna kłusaków francuskich – odbędzie się przed gonitwami programowymi (ok. godz. 14:00)
 • Gonitwa pokazowa kucyków (ok. godz. 16:00)

Jak dojechać na wyścigi

 • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobus 113 (przystanek: Karkonoska Partynice)
 • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobus 112 (przystanek: Wyścigowa)
 • Z centrum (np.przystanek J.P.2) Autobus 127 (przystanek: Zwycięska)
 • Tramwaje: 2, 6, 7 i 17 do pętli Krzyki, tam przesiadka w autobusy 612, 852, 862, 872, 892 (przystanek Wrocław Partynice)
 • Można też tramwajami 7 i 17 dojechać na przystanek Przyjaźni i stamtąd pieszo już dojść na teren Toru.