Before Ambientalny to zapowiedź tegorocznego Fetiwalu Ambientalnego. Muzyka prezentowana w czasie obu wydarzeń jest jak muśnięcia wiatru lub cykl fal ocierających się o brzeg plaży. To muzyka  balansująca pomiędzy muzyką improwizowaną a muzyką elektroniczną. Muzyka, która potrafi przenieść w odległe czasem nierealne światy.

Organizatorem wydarzenia jest Wrocławski Klub Formaty. 27 października w czasie Before Ambientalny wystąpią Tomasz Mreńca i Hior Chronik.

Tomasz Mreńca

Urodził się w 1986 r. w Poznaniu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, wszechstronnym artystą-muzykiem, skrzypkiem i kompozytorem. To twórca projektów indywidualnych i zbiorowych, autor muzyki do spektakli teatralnych, pokazów mody i instalacji artystycznych. Tworzy przestrzenną muzykę z wykorzystaniem brzmień akustycznych i elektronicznych,którą trudno jednoznacznie sklasyfikować. Czerpie z wielu gatunków. Jego kompozycje oparte są często na złożonych, nakładających się na siebie partiach skrzypcowych. W swojej twórczości używa skrzypiec akustycznych i elektrycznych, syntezatorów analogowych, klawiatury nożnej, looperów i różnych procesorów, wpływających na brzmienie instrumentów. Koncertową wizytówką Tomasza Mreńcy są nastrojowe i melancholijne kompozycje, przełamywane pełnymi napięcia skrzypcowymi improwizacjami.

Hior Chronik

Mieszkający obecnie w Berlinie Hior Chronik urodził się w Atenach w 1974 roku. Jego związek z muzyką rozpoczął się, gdy na początku lat dziewięćdziesiątych pracował jako producent w radiu Jazz.fm oraz felietonista dla różnych czasopism muzycznych. Zaczął tworzyć muzykę około siedem lat temu i dziś skupia się głównie na minimalistycznym ambiencie bazującym głównie na pianinie, charakteryzującym się „kinematografią”, melancholią, porozrzucanymi nutami oraz długimi melodiami tworzącymi ekspresywne połączenia. Jego muzykę można usłyszeć w wielu filmach, dokumentach i artystycznych perfomance’ach.
Rok 2017 był bardzo produktywny dla Hior Chronik. Kolejne wydawnictwo w kolaboracji z Arovane (Into my wont) wydane w maju 2017r., oraz kolejne solowe wydawnictwo „Out of the dust” wydane w grudniu 2017r.

BeforeAmbientalny
Data / Godzina: 27.10.2018, wstęp od 18:30
Miejsce: 
Wrocławski Klub FORMATY (ul. Samborska 3-5, Wrocław)

Program:
Tomasz Mreńca
Hior Chronik ft. Hania Rani & Dobrawa Czocher

Bilety:
online: www.eventim.pl
stacjonarnie: Empik, Media Markt, Saturn
ceny:
20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu imprezy)

Organizatorem jest Wrocławski Klub FORMATY