Już dziś. o godz. 13.00 w Sali Wystawowej  gmachu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu odbędzie się wernisaż  fotografii Natsuko Tanaki pt. „POLSKIE I EUROPEJSKIE KRAJOBRAZY OCZAMI JAPONKI”.

Wystawa nie przypadkiem nosi nazwę „Oczami Japonki”. Znane nam krajobrazy i zabytki na jej fotografiach nabierają lekkości, nieomal unoszą się  w powietrzu. Niebo stanowi kontrapunkt dla ziemi. Nadaje obrazom głębię i przestrzeń. Natssuko patrzy na Europę inaczej, bardziej świeżo…  Wydawać by się mogło, że wrocławski rynek czy SkyTower były już tyle razy fotografowane, że nic nas już nie zaskoczy… A jednak.

Natsuko Tanaka

Pani Natsuko Tanaka jest architektem i fotografikiem, urodziła się w Japonii, ukończyła Wydział Architektury Uniwersytetu Tokio Denki, jest absolwentką studiów magisterskich w Tokio Denki University, w 2013 roku mieszkała w Pradze, od 2015 we Wrocławiu. Pani Natsuko Tanaka należy do Klubu Międzynarodowych Przyjaciół Wrocławia, jest autorką pierwszego przewodnika po Wrocławiu w języku japońskim.

Wystawa  w holu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu czynna będzie do 24 listopada.