48 butikowych apartamentów typu waterfront, sąsiedztwo Odry i Starego Miasta, parking ze stacją ładowania pojazdów elektrycznych. Przy ulicy Zyndrama z Maszkowic we Wrocławiu trwają intensywne prace na budowie apartamentowca należącego do grupy deweloperskiej 6B47 Poland. Budowa zakończy się w trzecim kwartale tego roku.

Materiały prasowe

Przy ulicy Zyndrama z Maszkowic we Wrocławiu trwają intensywne prace na budowie apartamentowca należącego do grupy deweloperskiej 6B47 Poland. Po sześciu miesiącach budynek wyraźnie wyłania się z ziemi. Generalnym wykonawcą jest PORR.

– W tej chwili realizujemy poziom +3 konstrukcji żelbetowej. Jednocześnie rozpoczynamy prace w zakresie montażu instalacji na kondygnacjach garażowych – mówi Grzegorz Błonar z firmy PORR, kierownik budowy inwestycji Zyndrama. – Całość przebiega zgodnie z harmonogramem. Na terenie inwestycji pracuje około 50 pracowników. Jeszcze w kwietniu planujemy osiągnąć plan surowy otwarty, a latem zakończyć budowę – dodaje.

Widoki na rzekę

Materiały prasowe

W kameralnym budynku znajdzie się tylko 48 butikowych apartamentów typu waterfront z przestronnymi loggiami i balkonami. Będą miały duże, panoramiczne okna, które doświetlą pomieszczenia i staną się źródłem widoków na Odrę lub dziedziniec wewnętrzny. Ceny rozpoczynają się od 8 tys. zł za mkw. Właścicieli znalazło już ponad 60% apartamentów.

– W ścisłym centrum miasta bardzo trudno o nowe inwestycje mieszkaniowe, zwłaszcza tak kameralne jak Zyndrama. Dlatego niewielkie projekty, które pojawiają się w ciekawych  lokalizacjach, wzbudzają bardzo duże zainteresowanie – mówi Mirosław Januszko, dyrektor zarządzający 6B47 Polska.

Inwestor przykłada dużą uwagę do części wspólnych. Do apartamentów poprowadzą niemal trzymetrowe drzwi, niespotykane w innych wrocławskich inwestycjach. Przestronne lobby zostanie wyłożone płytami gresowymi i płytkami dębowymi, a ściany wielkoformatowym gresem, metalizowaną farbą i detalami z drewna oraz szkła. Klatki schodowe i korytarze będą łączyć surowość nowoczesnej, ascetycznej architektury z miękkimi detalami z drewna, a także ze stali nierdzewnej. Całość dopełni nowoczesne oświetlenie. Dla wygody mieszkańców powstanie parking podziemny z indywidualnymi stacjami ładowania pojazdów elektrycznych.

W poszukiwaniu komfortu

Materiały prasowe

Zyndrama znajduje się w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic mieszkaniowych Wrocławia – na Kępie Mieszczańskiej. Niewątpliwym atutem inwestycji jest sąsiedztwo Odry i terenów zielonych.

– Wyróżniającym się trendem jest dążenie do wygodnego trybu życia. Dlatego ważne, by deweloper wybierał lokalizacje swoich inwestycji z dużą starannością – mówi Krzysztof Jabłoński, prezes biura Iglica Nieruchomości. – W perspektywie kilku lat Kępa Mieszczańska stanie się odpowiednikiem warszawskiego Powiśla. Wysoki komfort życia gwarantują tutaj cisza i spokój w otoczeniu zieleni, rzeki i przemyślanej architektury. Z kolei po krótkim spacerze można skorzystać z bogatej oferty miejskiej – kulturalnej, rozrywkowej, edukacyjnej, zakupowej – dodaje.

W pobliżu Zyndrama znajduje się Uniwersytet Wrocławski, Rynek i Wyspa Słodowa. Natomiast kilkuminutowy spacer dzieli inwestycję od Hali Targowej, Galerii Dominikańskiej czy zrewitalizowanego bulwaru Xawerego Dunikowskiego.

Wrocławski debiut

Fot. Piotr Kunc, Iglica Nieruchomosci

Zyndrama to pierwsza wrocławska inwestycja 6B47 Poland. – Zyndrama jest odbiciem panującej we Wrocławiu energii. W ciągu kilkunastu lat przeszedł gruntowne zmiany, pozostając przy tym otwarty i optymistyczny. Tym samym stał się modelowym miastem współczesnej Europy, w którym chce się mieszkać. Widzimy w tym duży potencjał – mówi Mirosław Januszko, dyrektor zarządzający 6B47 Polska.

Generalnym wykonawcą Zyndrama jest PORR – czołowa spółka na rynku generalnego wykonawstwa w Polsce. W swoim portfolio ma między innymi Dworzec Kolejowy Kraków Główny czy hotel Intercontinental w Warszawie. Budynek zaprojektowała Autorska Pracowania Architektoniczna Hubka, której dziełem jest między innymi biurowce Dominikańska, Pegaz, Grunwaldzki Center czy hotele Puro i Haston City Hotel Wrocław.