Grupa Deweloperska Scandi Home rozpoczęła sprzedaż swojego flagowego projektu we Wrocławiu. Jest nim Osiedle Scandi – nowa inwestycja powstająca na granicy Brochowa i Jagodna, tuż przy parku Brochowskim.

Jest to już kolejne po Domach Scandi w Smolcu oraz Villach Scandi we Wrocławiu przedsięwzięcie deweloperskie Grupy, która specjalizuje się w realizacji nowoczesnych, funkcjonalnych i wzorowanych na modelu architektury skandynawskiej inwestycji. Po raz pierwszy jednak deweloper zdecydował się na budowę tak dużego osiedla, którego główną zaletą będzie przede wszystkim doskonała lokalizacja względem ścisłego centrum Wrocławia.

124 domy

Osiedle Scandi powstawać na działce przy ulicy Sygnałowej, sąsiadującej z najstarszym i jednym z piękniejszych wrocławskich parków – parku Brochowskim. Inwestycja realizowana będzie w kilku etapach, na co złożą się w sumie 124 domy w bliźniaczej zabudowie. W sprzedaży znajdują aktualnie jednostki etapu pierwszego (16), lada chwila rozpocznie się sprzedaż kolejnego.

Projektując Osiedle Scandi naszym głównym celem była wyjście na przeciw oczekiwaniom tej grupy klientów, których marzeniem jest posiadanie własnego domu, jednak w dobrej lokalizacji względem centrum i innych, ważnych punktów miasta mówi Marcin Smok, prezes Grupy Deweloperskiej Scandi Home.

Będzie to jedyny zakrojony na taką skalę i w tej lokalizacji podobny projekt we Wrocławiu, którego mieszkańcy oprócz inteligentnych domów otrzymają mnóstwo przestrzeni na samym osiedlu dodaje Marcin Smok.

Szerokie ulice oraz chodniki

Inspiracją dla wszystkich projektów Grupy, w tym przede wszystkim dla Osiedla Scandi było charakterystyczne dla północy Europy podejście nie tylko do samej architektury, ale i zagospodarowania przestrzeni wypełniającej obszar pomiędzy budynkami. Dlatego też na osiedlu dla mieszkańców dostępne będą nietypowo jak na Polskę szerokie ulice oraz chodniki, a także dodatkowe pasy zieleni, na których zasadzone zostaną drzewa i krzewy.

Koncepcja architektoniczna w odniesieniu do samych domów zakłada wybudowanie 124 3-kondygnacyjnych domów o całkowitej powierzchni 145 m kw. Przestronny salon, komfortowe pierwsze piętro jako strefa sypialna oraz poddasze dowolnego przeznaczenia, uzupełnią duże i bardzo duże ogrody sięgające nawet 300 m kw.

Ostateczny głos należy do klientów

Mieszkańcy Osiedla Scandi otrzymują pełną swobodę odnośnie do przeznaczenia kolejnych pomieszczeń i kondygnacji. Przestronny salon z wyjściem do ogrodu może stanowić jedno pomieszczenie wraz z aneksem kuchennym, aczkolwiek wcale nie musi mówi Michał Jedynak, członek zarządu Grupy. Chcemy, aby to klienci mieli ostateczny głos w decyzji dotyczącego tego, jak ma wyglądać każda kondygnacja i każde pomieszczenie. My postaramy się sprostać tym oczekiwaniom dodaje Michał Jedynak.

Właśnie trwa sprzedaż domów w I etapie inwestycji, niebawem do oferty wejdzie kolejny. Termin przekazania pierwszych kluczy mieszkańcom zaplanowany został na I kwartał 2020 roku.