W życie właśnie wszedł nowy, wiosenno-letni rozkład lotów z wrocławskiego lotniska. Do dyspozycji mamy blisko 70 kierunków, w tym siedem nowości. Ze stolicy Dolnego Śląska polecimy niemal w każdy zakątek Europy, a dzięki połączeniom do największych portów przesiadkowych, zyskaliśmy ułatwioną podróż do Azji czy Ameryki.

Hala wrocławskiego lotniska

Jak już donosiliśmy, tegoroczny rok na wrocławskim będzie rekordowy, a przewoźnicy wprowadzili do oferty sporo nowości. Najwięcej nowych połączeń w letnim rozkładzie lotów, który wszedł w życie w miniony weekend, przygotowały dla swoich klientów tanie linie lotnicze: Wizz Air i Ryanair. Są to zarówno loty na południe Europy, które cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród turystów, jak i od dawna wyczekiwane połączenia z dużymi europejskimi miastami.

Z kolei wśród sieciowych połączeń nową trasę Izraela wprowadza PLL LOT. Dwa całkiem nowe kierunki do południowych kurortów przygotowały też biura podróży.

– Nowości, które właśnie weszły do rozkładu doskonałe uzupełniają dotychczasową siatkę połączeń z naszego lotniska. W tym sezonie jest ona rekordowa. Jeszcze nigdy dotąd pasażerowie wrocławskiego lotniska nie mieli takiego wyboru – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Na ciepłe miesiące przygotowano w sumie 7 nowości:W nowej siatce lotów wrocławskiego lotniska znalazło się łącznie 68 kierunków: 37 od tanich linii, 6 połączeń sieciowych i 25 z oferty biur podróży.

– Tak bogata siatka połączeń z Wrocławia sprawia, że latają stąd nie tylko mieszkańcy Dolnego Śląska, ale także sąsiednich województw, a nawet Niemcy i Czesi, mieszkający w pobliżu polskiej granicy – tłumaczy Dariusz Kuś.

Przed terminalem

Tanimi liniami po całej Europie

W ofercie niskokosztowych przewoźników przybyło zwłaszcza lotów na południe Europy. Oprócz dwóch nowości (Lizbona i Palma na Majorce), po zimowej przerwie wracają także popularne niskokosztowe kierunki wakacyjne – Alicante, Malaga, Wenecja oraz Kreta (Chania).

– Do najpopularniejszych kierunków w ubiegłym roku należały połączenia do Malagi, Alicante oraz na Teneryfę. Średnie wypełnienie samolotów na tych trasach przekraczało 95%. Jest duża szansa, że w tym roku kierunki powtórzą ubiegłoroczny sukces – podkreśla Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

Rozwijają się również połączenia na wschód Europy. Po sukcesie Kijowa (trasa uruchomiona przez Wizz Air w listopadzie 2016) do siatki dołączy tanie połączenie do Lwowa (Wizz Air). Jego inaugurację zaplanowano na 13 kwietnia. Loty w tym kierunku będą się odbywały dwa razy tygodniu. Nowością są również loty do Rejkiawiku (Wizz Air). Tam pierwszy samolot wystartuje 31 maja. Łącznie w ofercie tanich linii będzie o 10 połączeń więcej niż przed rokiem.

Z Wrocławia do Azji i Ameryki

W sezonie letnim do dyspozycji pasażerów podróżujących w celach biznesowych będzie 17 dziennych połączeń do największych europejskich hubów przesiadkowych, m.in. Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu i Kopenhagi.

– To lotniska, które są często przystankiem na trasie do Ameryki lub Azji. Dzięki tym połączeniom podróżni z Wrocławia mają ułatwioną podróż do dowolnego zakątka świata – zwraca uwagę Jarosław Sztucki.

Siatkę uzupełniają krajowe połączenia do Warszawy, która cieszy się rosnącą popularnością – odkąd samoloty linii Ryanair, podobnie jak PLL LOT, lądują na lotnisku Chopina, znacznie przybyło pasażerów na tej trasie. W 2016 roku obsłużono na niej blisko pół miliona osób.

Wśród połączeń sieciowych nowością jest Tel Awiw. Pierwszy samolot PLL LOT wystartuje na tej trasie 20 czerwca.

Hala dla odlatujących

Na wakacje z biurem podróży

Grecka Kefalonia i Tirana w Albanii to tegoroczne letnie nowości w ofercie biur podróży.

– Do kierunków cieszących się największym zainteresowaniem turystów należą zwłaszcza te południowe, czyli Hiszpania, Grecja i Bułgaria. Od dawna bardzo popularne są również Wyspy Kanaryjskie – Teneryfa, Lanzarote i Fuerteventura, które z naszego lotniska oferowane są przez cały rok, a także Portugalia (Madera). To miejsca, do których klienci wrocławskiego portu wyjątkowo chętnie wylatują na wakacje. Mają tam zapewnioną zarówno dobrą pogodę, jak i doskonałe warunki wypoczynku – wylicza Michał Kozak, menadżer ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.

Łącznie latem 2017 roku pasażerowie mają do dyspozycji 25 kierunków czarterowych. Ofertę tradycyjnego dwutygodniowego wypoczynku uzupełnia coraz popularniejsza oferta 11-dniowych wczasów, które w tym sezonie można spędzić m.in. na Korfu, Zakynthos, Rodos, Krecie, Majorce czy w Antalyi.