Znamy nowości od biur podróży na przyszłoroczne lato. Miłośnicy zorganizowanego wypoczynku będą mieli w czym wybierać – liczba kierunków czarterowych, realizowanych z wrocławskiego lotniska, z roku na roku powiększa się.

Hala dla odlatujących

fot. Port Lotniczy Wrocław

Na pierwszą z atrakcyjnych nowości nie trzeba będzie czekać aż do lata. Już bowiem na początku przyszłego roku, dokładnie 7 stycznia, ruszą loty z Wrocławia na Zanzibar. Wycieczki na tę egzotyczną wyspę oferuje biuro podróży Itaka. Zanzibar będzie najdalej zlokalizowanym miejscem, do którego dotrzemy samolotem bezpośrednio ze stolicy Dolnego Śląska.

– Loty do Zanzibaru otwierają zupełnie nowy rozdział w działalności naszego lotniska. Pozwolą poznać magię kontynentu afrykańskiego, która właśnie tutaj objawia się najbardziej spektakularnie. Przy tym wszystkim będą ciekawą alternatywą dla popularnych kierunków południowych dostępnych tej zimy z Wrocławia, między innymi Wysp Kanaryjskich i Hiszpanii kontynentalnej, Portugalii, Włoch, Izraela czy Maroka – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Loty z Wrocławia będą realizowane raz w tygodniu, w każdą niedzielę, nowoczesnym Boeingiem 737-800 z 189 miejscami na pokładzie. Podróżni mogą się zdecydować na siedmio- lub czternastodniowy wypoczynek.

Zanzibar to piąty kierunek, który tej zimy znajdzie się w ofercie biur podróży. Czarterem polecimy też na trzy wyspy w archipelagu Wysp Kanaryjskich – Lanzarote, Fuerteventurę i Teneryfę. Siatkę uzupełnia połączenie do jednego z największych egipskich kurortów – Hurghady.

Zanzibar

fot. Port Lotniczy Wrocław

Lato pełne nowości

Biura podróży współpracujące z wrocławskim lotniskiem właśnie ruszyły ze sprzedażą wycieczek na lato 2018 roku. W siatce znajdzie się ponad 20 kierunków, w tym kilka nowości.

– Przyszłoroczny urlop najkorzystniej zaplanować właśnie teraz. W ten sposób skorzystamy z atrakcyjnego pakietu korzyści, czyli pełnej dostępności terminów, hoteli, a także gwarancji niezmiennej ceny oraz możliwości bezpłatnej zmiany terminu, jeżeli wypoczynek trzeba będzie przesunąć – radzi Michał Kozak, menadżer ds. rozwoju ruchu czarterowego Portu Lotniczego Wrocław.

Nową propozycją jest Tivat w Czarnogórze (Itaka), która może być równie ciekawą, a jednocześnie tańszą alternatywą dla Chorwacji. Latem 2018 roku polecimy także do Aten (Grecos Holiday, Itaka), które wzbogacają duży wybór greckich kierunków wakacyjnych z wylotem z Wrocławia. W czarterowej ofercie ponownie pojawi się również wyspa Kefalonia (nowość na lato 2017).

Miłośnicy wypoczynku w Turcji będą mogli polecieć do kurortów Izmir, Bodrum, Dalaman i do Antalyi. Interesującą propozycją jest też tunezyjska wyspa Dżerba (Itaka, TUI). Nowością, w porównaniu do lata 2017, jest także Teneryfa.

Hala wrocławskiego lotniska

fot. Port Lotniczy Wrocław

Grecja wciąż najpopularniejsza

Grecja od kilku lat pozostaje ulubionym celem Polaków, udających się na wakacje z biurem podróży. Nic więc dziwnego, że to właśnie oferta wycieczek do tego kraju jest najszersza. Latem przyszłego roku – oprócz Aten i Kefalonii – z Wrocławia będzie można polecieć w 7 innych miejsc. To Heraklion, Chania, Rodos, Kos, Zakynthos, Korfu i Saloniki.

– Grecja już od kilku sezonów jest bardzo popularna wśród podróżnych, dlatego cieszymy się, że w siatce połączeń czarterowych pojawiły się Ateny, a ceniona w tym roku Kefalonia zostaje również na lato 2018. Piaszczyste plaże, urokliwe zatoczki, błękitne morze, smaczne jedzenie i niepowtarzalne krajobrazy sprawiają, że Grecja jest idealna na rodzinny wypoczynek – podkreśla Michał Kozak.

Sporą popularnością nadal cieszy się także Hiszpania. Wrocławscy podróżni mają do wyboru aż 5 hiszpańskich kurortów na przyszłoroczne wakacje.

– Do Hiszpanii przyciągają zabytki, miłośników plażowania rozległe wybrzeża, a zwolenników aktywności liczne możliwości uprawiania sportów. Kraj słynie ponadto z dużej gościnności mieszkańców i pysznej kuchni, o czym można się przekonać odwiedzając Lanzarote, Fuerteventurę, Teneryfę, Majorkę czy Barcelonę – dodaje Kozak.

Podróżujący z Wrocławia nadal mogą liczyć na inne bardzo popularne propozycje, między innymi Maderę w Portugalii, Sycylię we Włoszech czy Warnę w Bułgarii. W ofertach tour operatorów zostaje także nowość lata 2017 – Tirana w Albanii.

Hala dla odlatujących

fot. Port Lotniczy Wrocław

11-dniowy urlop

Biura podróży powiększyły także ofertę dostępnych z Wrocławia wycieczek 11-dniowych. Latem 2018 roku będzie ich aż 12 – do Bułgarii, Hiszpanii, Grecji, Turcji i Albanii.

– Taka opcja z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularna wśród naszych pasażerów. Jest złotym środkiem pomiędzy dominującymi dotychczas ofertami 8- i 14-dniowymi. Warto zauważyć, że coraz częściej decydujemy się na kilka urlopów w roku, a model 11-dniowy to umożliwia – zaznacza Michał Kozak.

Z wrocławskiego lotniska zorganizowane wakacje oferują: Coral Travel Wezyr Holidays, Exim Tours, Grecos, Itaka, Neckermann, Rainbow Tours, Sun&Fun i TUI. Czarterowe lato rozpoczyna się we Wrocławiu w kwietniu, przed weekendem majowym. Biura podróży ogłosiły już terminy większości lotów.