Nocny market z selekcją lokalnych restauracji i food trucków z całej Polski, czyli Gastro Nocki – odbędą się w tym roku przy Placu Społecznym. W najbliższy weekend razem ze Strefą Kultury Wrocław zorganizują tam – Balety w Imparcie. Tym razem inspiracją jest muzyka swingowa i taniec.

Najbliższe spotkanie z Gastro Nockami, to aż trzy pyszne dni – 10, 11, 12 sierpnia – inicjujące start nowego cyklu wydarzeń organizowanych przez Strefę Kultury Wrocław. Najbliższa edycja upłynie przy dźwiękach swinga – muzyki, której korzenie sięgają lat 30. ubiegłego wieku i kultury amerykańskiej tamtego okresu.

Strefa pikniku przed Impartem jest otwarta dla każdego i to właśnie tam dziać się będą wszystkie aktywności. Zostanie zbudowany duży parkiet, na którym odbywać będą się warsztaty taneczne i pokazy grupy swingowych tancerzy Lindy Szau i Let’s Rock, na żywo zagra Lazy Swingers Band oraz sekcja electro–swingowych DJów.

Menu na trzy wieczory

Fot. Materiały prasowe

Wśród wystawców tej edycji Gastro Nocek, w znakomitej większości znajdą się tacy, których menu nawiązuje do tego, co było lub wciąż jest typowym dla amerykańskiej kultury kulinarnej. Oto lista wystawców: Plastrami, SeeSea, 66 American Burger, Balkan Burger, Panczo, Curry Karma, Gofreak, Kram, Nabe, Okonomiyaki, Souvlaki, Słodki Chłopak, Pushek, Krasnolód.

W Gastro Nockowym barze będą czekać rzemieślnicze piwa od lokalnych browarów Widawa i Cztery Ściany, czeska klasyka oraz koktajlowe menu skomponowane właśnie na te trzy wieczory.

Kacowe Śniadanie z bąbelkami

Tym razem Gastro Nocki odbywają się aż przez trzy dni: w piątek od godz. 17 do 2, w sobotę od 14 do 2, w niedzielę piknik przy Placu Społecznym zacznie działać już od godz. 10, ponieważ nowa propozycja Gastro Nocek – Kacowe Śniadanie – to świetna opcja, by wzmocnić się po dwóch dniach tańca podczas Baletów w Imparcie i zakończyć weekend o 20. Menu śniadaniowe zaserwują: Plastrami, Gofreak, Kram, Panczo, a reszta miejsc pojawi się ze swoimi dotychczasowymi daniami. W Gastro Nockowym barze będzie można kupić schłodzone prosecco, bo nie ma nic lepszego niż śniadanie na trawie z kieliszkiem dobrych bąbli.

Gastro Nocki x Balety w Imparcie: SWING

  • Plac Społeczny
  • 10.08 piątek 17.00 – 2.00
  • 11.08 sobota 14.00 – 2.00
  • 12.08 niedziela 10.00 – 20.00
  • Wstęp wolny

Fot. Materiały prasowe