Kino plenerowe i wiele bezpłatnych wydarzeń. Już w piątek startuje Przegląd Kultury Studenckiej w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Spektakle, wernisaże wystaw, recitale, stand-up, prefrormance, strefa chilloutu i kino plenerowe, to tylko część atrakcji jakie czekają na odwiedzających w ramach Przeglądu Kultury Studenckiej DSW 2018. Już w najbliższy weekend 11 i 12 maja w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przy ul. Strzegomskiej 55 we Wrocławiu czeka kulturalna podróż artystycznym PKS-em. Organizatorami wydarzenia są studenci DSW. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Intro do miłości

Przegląd Kultury Studenckiej DSW 2018 rozpocznie się w piątek 11 maja o godz. 19:00 inscenizacją pt. Intro do miłości, w wykonaniu akademickiego Teatru Aula DSW. Reżyserem jest Monika Taras. Scenariusz przedstawienia jest zbudowany na oderwanych od siebie frazach i sekwencjach tekstów pochodzących z twórczości Doroty Masłowskiej Spektakl przeznaczony jest dla widzów pełnoletnich. Po spektaklu otwarta zostanie wystawa prac Tatiany Jewsiejewej. Artystka tworzy swoje dzieła na szkle.

Wszystko przy Strzegomskiej 55

W sobotę 12 maja już od godz. 13:00 w spektaklu „Ciąg obrazów i myśli” wyreżyserowanym przez Natalię Lugiewicz, gościnnie wystąpią aktorzy z niepełnosprawnością intelektualną ze Stowarzyszenia Kamienna Tęcza. Następnie otwarta zostanie wystawa „Inspiracja jest kobietą” zrealizowana w przez studentów DSW i słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy DSW. Powstanie również specjalna strefa chilloutu, a pasjonaci świata mody będą mogli wziąć udział w castingu na modelki i modeli.

W programie drugiego dnia będzie można również zobaczyć performance Mateusza Czyczerskiego, sprawdzić z czego żartuje stand-uper Konrad „Konik” Iwański, posłuchać recitalu Izabeli Możdżeń i Martyny Drzewieckiej, które odkryją moc kobiecego głosu i muzyki „na szpilkach”, przenieść się w inny wymiar podczas wernisażu wystawy Vedic Art. – prac Karoliny Michalak, zobaczyć mistrzowski pokaz tańca towarzyskiego Julity Rudkowskiej i Mateusza Maślanki, który towarzyszyć będzie recitalowi Anety Leńskiej i jej gości. Otwarta zostanie również wspólna wystawa Daniela Raszewskiego, Wojciecha Pińkowskiego i Konrada Iwańskiego, studentów kierunku sztuki nowoczesne – Design Now!. Wszystkie te wydarzenia odbywać się będą w Centrum Konferencyjnym DSW przy ul. Strzegomskiej 55 we Wrocławiu.

Kino plenerowe

Przegląd Kultury Studenckiej DSW 2018 zakończy się kinem plenerowym, które zlokalizowane zostanie przy ul. Strzegomskiej 47. Będzie można zobaczyć dwa filmy z przygotowanych 200 miejsc siedzących lub swojego samochodu (30 miejsc dla samochodów). Kino plenerowe wystartuje o godz. 22:00.

Jak podkreślają studenci DSW organizujący Przegląd Kultury Studenckiej DSW 2018 – wycieczki takim PKS-em nie można odpuścić! Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Szczegółowy program dostępny jest na www.dsw.edu.pl oraz na Facebooku fb.com/przegladkulturystudenckiej.