Była nagradzana i wyróżniana w Londynie, Paryżu i Stanach Zjednoczonych. Jej zdjęcia są jak niezwykle rzadko widywane rośliny, które fotografuje w niebanalny sposób. Joanna Stoga spotka się z miłośnikami fotografii w najbliższy wtorkowy wieczór w kawiarni Barbara. Niezależnie, czy zrobiłeś w życiu kilka czy kilkanaście tysięcy zdjęć – przyjdź, posłuchaj i zainspiruj się.

WroFoto Joanna Stoga

WroFoto to cykliczne, otwarte i bezpłatne spotkania ze znanymi i lubianymi fotografami, którzy odsłaniają kulisy swojego warsztatu. W najbliższy wtorek 14 marca o godz. 18.00 w kawiarni Barbara znów spotkają się wszyscy, którzy kochają oglądać i robić zdjęcia. W ramach WroFoto mają okazję poznać różne oblicza fotografii, ponieważ każde kolejne wydarzenie dotyczy innej dziedziny. Najbliższe wydarzenie zapowiada się wyjątkowo tajemniczo.

Joanna Stoga

jest fotografem i rysownikiem, artystką wszechstronną. Największą popularność przyniosły jej zdjęcia botaniczne i to właśnie im będzie poświęcone spotkanie w kawiarni Barbara. Zobaczycie je z zupełnie nieznanej strony.

To, co z pewnością Was zaciekawi, to wachlarz technik fotograficznych, po które sięga autorka, łącznie z… medycznym sprzętem rentgenowskim. Joanna Stoga korzysta także z aparatów typu Camera Obscura, szlachetnych technik fotograficznych oraz rozmaitych technik cyfrowych. Warto przyjść na spotkanie, aby odkryć, jakie dają możliwości.

Fot. Joanna Stoga/ http://www.100ga.pl/

Jeżeli przeglądacie galerie z koncertów i spektakli teatralnych we Wrocławiu, prawdopodobnie widzieliście kiedyś zdjęcia tej autorki. Absolwentka Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie ma w swoim zawodowym dorobku także liczne publikacje i wystawy, doceniane w Polsce i zagranicą. W 2012 roku Royal Photographic Society w Londynie przyznał jej Złoty Medal za najlepsze portfolio w konkursie IGPOTY.

Artystyczne zainteresowania Joanny Stogi wykraczają poza fotografię. Równie chętnie zajmuje się grafiką, łącząc rysunek z innymi mediami. Jej prace koniecznie warto zobaczyć. Zajrzyj na stronę autorki.

Fot. Joanna Stoga/http://www.100ga.pl/

Kolejne spotkania i wywiady – już niebawem

To nie ostatnie WroFoto w marcu! Już teraz możecie zapisać sobie w kalendarzach datę kolejnego spotkania. Temat znów będzie inny niż poprzednie. Tym razem 29 marca, w środę, Bartosz Mokrzycki opowie o fotografii otworkowej. Jeżeli ta nazwa nic Wam nie mówi, tym bardziej przyjdźcie i jak zawsze zobaczcie zdjęcia z niecodziennej strony.

Nasz portal Wroclife jest patronem medialnym spotkań WroFoto. Wydarzenia śledźcie na bieżąco na profilu organizatorów na Facebooku, a do nas zajrzyjcie po spotkaniu. Na naszych łamach ukaże się wywiad z Joanną Stogą – kolejny z cyklu wywiadów z fotografami, którzy byli gośćmi WroFoto.