Od 20 do 26 października we Wrocławiu oraz wybranych miastach regionu odbędzie się 7. Festiwal Aktorstwa Filmowego. im. Tadeusza Szymkowa.

Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego od 2013 roku we Wrocławiu oraz wybranych miastach regionu. Festiwal jest hołdem przyjaciół dla  Tadeusza  Szymkowa, który przez lata związany był z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Zmarł w styczniu 2009 roku w wieku 50 lat.

Podczas każdej edycji FAF publiczność ma okazję podziwiać mistrzowskie aktorstwo gwiazd polskiego i światowego kina. Przez sześć dni prezentowane są obrazy, które dzięki wybitnym rolom na stałe wpisały się do grona wyjątkowych i niezapomnianych. Film jest  tu tylko tłem dla aktorów. Organizatorzy festiwalu – Stanisław Dzierniejko (dyrektor naczelny) oraz Bogusław Linda (dyrektor artystyczny) – dobrali obrazy w taki sposób,  by widzowie mieli przegląd największych dokonań aktorskich XX i XXI wieku.

– W czasach gdy każdy może być aktorem – choćby w swoim prywatnym filmie, zrobionym telefonem komórkowym – warto zwrócić uwagę na tych, których wyróżnia prawdziwe zawodowstwo i wyjątkowy talent ) –  mówi Stanisław Dzierniejko.

Gala otwarcia

W sobotę 20 października (godz. 19:30) w Teatrze Polskim rozpocznie się gala otwarcia 7. Festiwalu Aktorstwa Filmowego, prowadzona przez Małgorzatę Kożuchowską i Tomasza Karolaka. Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Seweryn – laureat Platynowego Szczeniaka FAF 2018, za wybitne osiągnięcia w aktorstwie filmowym.

W części artystycznej zobaczymy spektakl „Chodź ze mną do łóżka” w wykonaniu Soni Bohosiewicz. Na zakończenie wszyscy widzowie będą poczęstowani lampką wina oraz tortem.

Ceny biletów na galę otwarcia FAF: I miejsca: 120 zł (norm.), 90 zł (ulg.); II miejsca: 100 zł (norm.), 70 zł (ulg.)

Chodź ze mną do łóżka

W niedzielę 21 października (godz. 19:00) w Teatrze Polskim zobaczymy spektakl „Chodź ze mną do łóżka”. To doskonały monodram Soni Bohosiewicz, która z błyskotliwą inteligencją opowiada o przeszłości swojej bohaterki i trudnej rzeczywistości, w której przyszło jej żyć. Jest to przejmująca, ciepła, wzruszająca, ale i bardzo zabawna sztuka, która z pewnością zachwyci nawet najbardziej wyszukanego widza.

Spektakl przez ponad dwa sezony gościł na deskach Teatru Polonia Krystyny Jandy. Rola za występ w monodramie przyniosła Soni Bohosiewicz Różę Gali 2014 w kategorii Teatr.

  • Andrzej M. Żak
  • Chodź ze mną do łóżka
  • Reżyseria: Adam Sajnuk
  • Premiera: grudzień 2013, Teatr Polonia w Warszawie
  • Czas trwania: około 70 minut
  • Ceny biletów: I miejsca: 85 zł (norm.), 70 zł (ulg.); II miejsca: 70 zł (norm.), 50 zł (ulg.)

Gala zamknięcia

Gala zamknięcia FAF, podczas której wręczone zostaną Złote Szczeniaki za najlepsze pierwszo- i drugoplanowe role kobiece i męskie w filmach z ostatniego roku odbędzie się w piątek 26 października (godz. 19:30) w Teatrze Polskim. Prowadzącymi galę będą Anna Dereszowska i Robert Gonera.

W części artystycznej polecamy recital Anny Dereszowskiej „Instrukcja obsługi kobiety”. Aktorka wystąpi wraz z zespołem Febus Wąsaty Trio, mającym na swoim koncie wiele nagród, m.in. Grammy dla Konrada Kubickiego. Usłyszymy takie utwory, jak Sing sing, Miłość ci wszystko wybaczy, Umówiłem się z nią na dziewiątą czy Krzyżówka. Wszystko przeplatane będzie zabawnymi anegdotami i poradami z dziedziny relacji damsko-męskich.

Na zakończenie wszyscy widzowie będą poczęstowani lampką wina oraz tortem. Ceny biletów na galę zamknięcia: I miejsca: 120 zł (norm.), 90 zł (ulg.); II miejsca: 100 zł (norm.), 70 zł (ulg.)

Więcej szczegółów o Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa na www.festiwalaktorstwa.pl