Twoje dziecko może razem z rówieśnikami nauczyć się gotować, przygotować sztukę teatralną lub własną książkę. W trakcie ferii pozna gości z kilku krajów, tajemnice Kotliny Kłodzkiej, świat Wikingów albo dowie się, jak powstają wrocławskie krasnale. Na zajęcia obowiązują zapisy, ale są jeszcze wolne miejsca. Swoje dziecko możesz zapisać na cały tydzień, jeden wybrany dzień, a nawet pojedyncze warsztaty. Oto nasze propozycje.

Kreatywne ferie w Krzywym Kominie

Ferie dla dzieci Krzywy Komin

Miejsca na zajęcia przez całe dwa tygodnie ferii na pewno są jeszcze w Krzywym Kominie.  Rodzice mogą zapisać swoje dzieci na cały turnus, na wybrany dzień albo na pojedyncze warsztaty. W pierwszym tygodniu dzieci odkryją świat książki z nieznanej im strony oraz wezmą udział w warsztatach kulinarnych. Te drugie odbędą się również w drugim tygodniu ferii. W tym czasie dzieci będą mogły również wybrać warsztaty teatralne.

– Na naszej stronie można sprawdzić, jakie warsztaty odbywają się w dany dzień. Ramowy plan jest podobny. Każdy dzień zaczyna się od śniadania. Potem jest czas na rozprostowanie kości, a od 10 ruszają warsztaty, które z przerwą na obiad trwają do 14. Potem chcemy zabrać małych uczestników na dwór. W ostatniej godzinie zajęcia są luźniejsze, a dzieci pod okiem opiekunów same wymyślają dla siebie zabawy – opowiada Wioleta Król, prezes Centrum Rozwoju Zawodowego ,,Krzywy Komin”.

W ramach warsztatów kulinarnych dzieci nie tylko będą codziennie odkrywać inne smaki, ale także same spróbują przyszykować dla siebie potrawy. Każde dziecko otrzyma swoje zadania, ale aby ugotować obiad, jedno będzie musiało pomagać drugiemu i nauczyć w ten sposób pracy w zespole. Ostatniego dnia uczestnicy odwiedzą jedną z wrocławskich restauracji i zobaczą, jak pracuje się pod okiem szefa kuchni.

– Warsztaty z książką to każdego dnia inna odsłona ,,historii przeczytanej” i inne praktyczne warsztaty. Rozpoczną się w najbliższy poniedziałek od kosmicznej przygody. Potem dzieci dowiedzą się, jak mieszkają ludzie w różnych miejscach na świecie. W dalszych dniach będą też poznawać i tworzyć mapy oraz zakładki do książek. Na koniec wybiorą się do prawdziwej drukarni. Tam dostaną do rąk swoje pierwsze wydrukowane prace – opowiada Wioleta Król.

Atrakcją drugiego tygodnia będą warsztaty z teatrem plastycznym. Dzieci przygotują sztukę od początku do końca – poprzez stworzenie scenariusza, kukiełek aż do wystawienia spektaklu dla swoich rodziców, kolegów i koleżanek.

Kreatywne ferie w Krzywym Kominie

Wiek uczestników: 6-13 lat

Termin: 13-17.02.2017 r. i 20-24.02.2017 r., godz. 7.30-16.30 (warsztaty 10.00-14.00)

Miejsce: Centrum Rozwoju Zawodowego ,,Krzywy Komin”, ul. Dubois 33-35a

Bilety: jeden warsztat (49 zł), wybrany dzień (125 zł), cały 5-dniowy turnus (520 zł). Do 12 lutego promocja na turnusy w drugim tygodniu zajęć (468 zł).

Zapisy: na stronie Krzywego Komina

Zima małych odkrywców w Centrum Kultury „Zamek”

ferie dla dzieci Centrum Kultury Zamek

Codziennie od godziny 8 do 16 Zamek w Leśnicy będzie otwierał swoje wrota dla małych odkrywców. Mimo zimy wyruszą w podróż po świecie, nie ruszając się poza mury zamku. Przez dwa tygodnie razem z polskimi instruktorami zajęcia dla dzieci będą prowadzić goście z innych krajów, a nawet kontynentów.

-Odwiedzą nas wolontariusze z Włoch, Macedonii, Turcji i Palestyny. Dzieci będą mogły posłuchać o zwyczajach w różnych rejonach świata, ich kulturze, języku i kuchni. To będzie dla nich najciekawszy akcent tych ferii – mówi Maciej Kozieł z CK ,,Zamek”.

Podczas całych ferii zajęcia kulturowe będą przeplatać się z warsztatami artystycznymi. Rozbudzona ciekawość dzieci na temat świata i jego mieszkańców zachęci je do malowania wielkich map, tworzenia afrykańskich masek, wykonania własnoręcznie figurek czy witraży z bibuły.

– Dzieci będą nie tylko grać w gry edukacyjne, ale również je tworzyć np. Memory i Twister – zachęca Maciej Kozieł. Jak zapewniają organizatorzy, nie zabraknie też warsztatów filmowych, zajęć teatralnych czy warsztatów muzycznych z bębnami.

W obu tygodniach uczestnicy organizatorzy zabiorą małych odkrywców także poza CK ,,Zamek”. W pierwszym tygodniu dzieci odwiedzą Hydropolis, gdzie czeka na nie mnóstwo wodnych eksperymentów i zagadek . W drugim tygodniu zobaczą interaktywną wystawę Muzeum Pana Tadeusza i same na własnej skórze przekonają się, jak tworzy się papier.

,,Zima małych odkrywców”

Wiek uczestników: 7-12 lat

Termin: 13-24 lutego, godz. 8.00-16.00

Miejsce: Centrum Kultury ,,Zamek”, pl. Świętojański 1, Wrocław, a także Hydropolis oraz Muzeum Pana Tadeusza (wycieczki)

Bilety:
Cena za jeden warsztat (1 dzień) – 50 zł
Karnet 5 warsztatów (5 dni) – 200 zł
Karnet 10 warsztatów (10 dni) – 380 zł

organizatorzy zapewniają ciepły posiłek w trakcie warsztatów

Z UrbanCard Premium – 20 % zniżki.

Zapisy:

Zapisy i zakup karnetów możliwy wyłącznie poprzez stronę Strefa Zajęć. Bilety jednodniowe można kupić na miejscu – w punktach kasowych Centrum Kultury „Zamek” – w ramach wolnych miejsc danego dnia.

,,Śladami Wikingów” – półkolonie w Hali Stulecia

Hala Stulecia półkolonie

Pełna przygód i zagadek podróż po świecie rozpocznie się także w Hali Stulecia, ale młodzi uczestnicy wybiorą się do zupełnie innej i mroźnej krainy – Skandynawii. W legendach zamieszkują ją elfy, trolle i krasnoludy. Dzieci spotkają się z ich prawdziwymi mieszkańcami – Wikingami.

Podczas warsztatów, dowiedzą się, kim byli i czy naprawdę byli tacy groźni. Posłuchają także o łodziach drakkarach, którymi Wikingowie dopłynęli do Europy. Jak udało im się je skonstruować? Dlaczego architektura skandynawska jest tak oryginalna? Dzieci będą nie tylko słuchać i poznawać, ale też samodzielnie budować i konstruować. Pomysł na zajęcia jest realizowany w ramach autorskiego programu Hali Stulecia pod nazwą Dziecięce Studio Architektury.

– Dla każdego dziecka mamy już przygotowane Pakiety Małego Architekta. W plecakach znajdą piórnik, różne elementy do konstrukcji oraz dziennik z zadaniami i zagadkami do rozwikłania. Wspólnie z innymi uczestnikami będą tworzyć makiety, brać udział w grach zespołowych i zdobywać wiedzę przez zabawę – opowiada Łukasz Braun, specjalista ds. marketingu z Centrum Poznawczego Hali Stulecia.

Oprócz codziennych warsztatów architektonicznych organizatorzy przewidują także wycieczki poza Halę Stulecia. Jeżeli pozwoli na to pogoda, opiekunowie zabiorą dzieci na łyżwy na lodowisko na Pergoli.

,,Śladami Wikingów”

Wiek uczestników: 6-12 lat

Termin: 20-24.02. 2017 r., turnus od pon. do pt., godz. 7.30-17.00

Miejsce: Centrum Poznawcze Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1.)

Bilety: 400 zł/1 tydzień (5 dni)

Zniżka dla rodzeństwa: 100 zł od pełnej opłaty za dwójkę dzieci.

Organizatorzy zapewniają 4 posiłki dziennie dla uczestników.

Zapisy: na stronie Centrum Poznawczego. Zapisy są prowadzone tylko na drugi turnus (,,Ślady Wikingów”).

Ferie z przewodnikiem „Poznaj Wrocław, poznaj swój Region”

tajemnice wrocławskiego rynku

Prawdziwe tajemnice czekają na odkrywców tuż za rogiem, w naszym mieście. Skrywa je również cały region Dolnego Śląska. Propozycja ferii z przewodnikiem to spacer po wrocławskim Rynku śladem historii i architektury, które wprowadzą dzieci w klimat dawnego Wrocławia, a ponadto jednodniowy wyjazd do Kotliny Kłodzkiej. Dzieci odwiedzą m.in. pracownię rzeźbiarsko-odlewniczą – tam, gdzie powstają wrocławskie krasnale.

– Zazwyczaj swoją fascynacją Wrocławiem dzielę się z turystami, ale z równie wielką satysfakcją zwiedzam nasze miasto z dziećmi. Są bardzo spostrzegawcze, dociekliwe, lubią poszukiwać odpowiedzi. W ramach wycieczki będą mogły zaspokoić swoją ciekawość, poznać najprostsze cechy architektury, rozwijać wyobraźnię. Pomagać nam będą różne rebusy i zagadki. W ten sposób mali wrocławianie dołączają do grona miłośników swojego miasta. Dzień zakończymy w Barbarze, gdzie będziemy kontynuować zabawy edukacyjne i zajęcia artystyczne – mówi Anna Zwiech, przewodnik po Wrocławiu i organizator.

Rodzice wyrażali także zainteresowanie dwudniowymi zajęcia, które odbędą się, jeżeli zbierze się odpowiednia liczba dzieci. Atrakcją drugiego dnia byłoby spotkanie z najbardziej znanym wrocławskim artystą-kowalem, autorem misternie kutych latarń, bram, krat i balustrad na Starym Mieście. Dzieci poznałyby warsztat kutego żelaza w samej pracowni mistrza.

Druga propozycja obejmuje wycieczkę krajoznawczą poza granice Wrocławia do Kotliny Kłodzkiej. Na trasie znalazła się m.in. Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie (największa w Sudetach) oraz Huta w Stroniu Śląskim, gdzie dzieci przekonają się, jak powstaje szkło kryształowe. Atrakcją wyjazdu będzie także przejazd bryczką do Lądka-Zdroju.

– Dzięki wycieczce dzieci poznają swój własny region oraz mogą wykorzystać wiedzą zdobytą w szkolę w praktyce. Podczas jednodniowego wyjazdu, oprócz atrakcji turystycznych, nie zabraknie zabaw grupowych i działań rozwijających uzdolnienia małych uczestników. Program wycieczki dopasowałam do wieku i umiejętności dzieci. Mogą z nami pojechać również rodzice, rodzeństwo, dziadkowie – zapewnia Anna Zwiech.

Tajemnice wrocławskiego Rynku

Wiek uczestników: 8-12 lat

Terminy: 16, 17, 22, 23.02., godz. 10.00-16.00 (zbiórka i odebranie dzieci przed budynkiem kawiarni ,,Barbara” prz ul. Świdnickiej 8c)

Koszt:  35 zł/dzień, dodatkowo: bilety komunikacji miejskiej. Obiad do uzgodnienia – propozycja zamówienia obiadu dla grupy w cenie 15 zł.

Atrakcje Dolnego Śląska- wycieczka krajoznawcza dla dzieci

terminy wyjazdów: 21.02.2017 oraz 24.02.2017

koszt: 129 zł. W cenie wycieczki: przejazd autokarem, opieka przewodnika na trasie, koszty wstępów, ubezpieczenie, obiad

Zapisy na zwiedzanie Rynku oraz wycieczkę: Anna Zwiech tel. 604 94 89 81 (organizator, przewodnik)