Wrocław od lat związany jest z jazzem. Nowe pokolenia muzyków zakochują się w tej muzyce, nadając jej nowe brzmienia i aranżacje. Muzycy z  Electro-Acoustic Beat Sessions chętnie bawią się jazzem dodając jej energii muzyki elektronicznej lub hip-hopu. Musicie ich posłuchać!

Wrocławski septet jazzowy EABS powstał w 2011 roku i od tamtej pory jest doceniany przez krytyków i publiczność za swoje nowatorskie aranżacje, łączenie jazzu z innymi nurtami muzycznymi i udane koncertowe improwizacje.

EABS kontynuuje tradycję polskiej szkoły jazzu, wymykając się równocześnie wielu brzmieniowym schematom i prezentując zupełnie nowe podejście, przeciwstawiając się utartym muzycznym standardom. Zespół jest odpowiedzią na powiew wiatru płynącego z Los Angeles przez Londyn nad samą Odrę. Do Wrocławia.

W 2017 r. zespół wydał swoją debiutancką płytę „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)”, w całości poświęconą twórczości legendy polskiego jazzu — Krzysztofowi Komedzie. Tego wybitnego kompozytora nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego twórczość do dnia dzisiejszego inspiruje młodych muzyków, czego najlepszym przykładem jest i ten album. Okres „post-komedowski” zaowocował wieloma hołdami dla artysty w postaci najrozmaitszych krążków, na których wielokrotnie zinterpretowano najsłynniejsze utwory legendarnego jazzmana. „Repetitions” to analiza twórczości artysty z lat 1962-1967. To powtórka Komedy mniej znanego, a zarazem dogłębniej zbadanego.

Fot. Hubert_Misiaczyk

Skład zespołu:

Marek Pędziwiatr — klawisze, syntezatory, wokal
Marcin Rak — perkusja
Vojto Monteur — gitara elektryczna
Paweł Stachowiak — gitara basowa
Spisek Jednego — gramofony
Olaf Węgier — saksofon
Jakub Kurek — trąbka

Na początku września odbył się koncert z cyklu Let’s Play in Centennial Hall formacji KAMP!
Dla tych którzy nie mogli uczestniczyć w wydarzeniu mamy fotorelację, która powinna Was zachęcić do następnego koncertu tym razem grupy EABS już 26 października.