Wiosną tego roku ruszy budowa jednego z najnowocześniejszych w Polsce i tej części Europy ośrodków biathlonu i narciarstwa biegowego. W ciągu dwóch lat na Polanie Jakuszyckiej powstanie wielofunkcyjny ośrodek narciarstwa biegowego i biathlonu.

We wtorek na Polanie Jakuszyckiej, marszałek Cezary Przybylski zaprezentuje projekt Dolnośląskiego Centrum Sportu, które powstanie w tym miejscu w ciągu najbliższych 2 lat. Uroczysta inauguracja inwestycji odbędzie się w obecności przedstawicieli rządu, dolnośląskich parlamentarzystów, przedstawicieli Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Narciarskiego, a także międzynarodowych federacji narciarskich FIS i IBU oraz samorządowców z terenu Dolnego Śląska.

Dla mistrzów świata oraz amatorów

Wiosną 2018 roku ruszy w tym miejscu budowa jednego z najnowocześniejszych w Polsce i tej części Europy ośrodków biathlonu i narciarstwa biegowego. Będzie to wielofunkcyjny ośrodek sportowy pozwalający na organizację zawodów narciarstwa biegowego i biathlonu, a jednocześnie umożliwiający amatorom aktywne spędzanie czasu i bezpłatne korzystanie z obiektu przez cały rok. Koncepcja budowy powstała zgodnie z obowiązującymi przepisami światowych federacji narciarskich oraz Międzynarodowej Unii Biathlonowej (IBU), dzięki czemu w Jakuszycach możliwe będzie organizowanie zawodów o randze mistrzostw świata.

Co powstanie na Polanie Jakuszyckiej?

Trasy biegowe i biathlonowe, boisko piłkarskie, bieżnia lekkoatletyczna, rolkostrada, kryta pływalnia, górka saneczkowa oraz rowerowa dla dzieci i młodzieży – takie sportowe atrakcje będą czekały na miłośników sportów na Polanie Jakuszyckiej. W głównym obiekcie dostępne będą miejsca noclegowe, sale konferencyjne i szkoleniowe oraz tunele dla zawodników i trenerów, łączące szatnie i część treningową ze strefą startu oraz strzelnicą.

Dodatkowo w budynku głównym zaplanowano muzeum sportów zimowych oraz centrum odnowy biologicznej z saunarium i dużą siłownią. W centrum znajdzie się również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, rolek i rowerów oraz kabiny do smarowania nart.