Lubimy o sobie myśleć, że jesteśmy wyrozumiali i tolerancyjni. Czy nie brakuje nam jednak na co dzień empatii i kreatywności? Jeżeli czujecie, że dusicie się w murach schematów, odetchnijcie w piątek 28 lipca na CreativeMornings Wrocław. W patio hotelu OVO spotka się z Wami Tomasz Jakub Sysło. Artysta, grafik i performer walczy na co dzień z różnymi absurdami, którymi się otaczamy. Wstęp na spotkanie jest wolny, zapisy ruszyły dziś o godz. 11.00.

CreativeMornings Wrocław lipiec

Fot. CreativeMornings Wrocław

CreatingMornings Wrocław – co czeka nas w piątek?

Najbliższe spotkanie odbędzie się pod hasłem „Equality”. Tomasz Jakub Sysło uważa, że każdą barierę można pokonać. Wystarczy tylko chcieć. Jest grafikiem, w swojej sztuce zajmuje się takim modelowaniem rzeczywistości, aby była dobra i wygodna dla wszystkich. Wykorzystuje swój talent, by obnażać „niewygodne” absurdy codzienności: mentalne, komunikacyjne czy fizyczne.

– W swoich dziełach umieszczam treści w prosty, pozytywny sposób, które tłumaczą, co jest w życiu dobre, a co złe – twierdzi najbliższy gość CreativeMornings Wrocław.

W swoim krótkim wystąpieniu pokaże, jak sami tworzymy w życiu sztuczne bariery, które wydają nam się nie do przeskoczenia.  W ten właśnie sposób stajemy się ludźmi, którzy boją się wychodzić poza schematy.

Z kreatywnością bardzo mocno utożsamiają się gospodarze CreativeMornings Wrocław. Spotkanie odbędzie się w patio OVO Wrocław, hotelu, który łączy sztukę architektoniczną z ponadczasowym designem.

– Chcemy być miejscem, gdzie spotkają się ludzie, dla których nieprzeciętność, pomysłowość i wyjątkowość nie są pustymi, obcobrzmiącymi słowami – mówi Patrycja Zielińska, Sales and Retail Coordinator w OVO Wrocław.

CreativeMornings Wrocław

Jeżeli nie słyszałeś jeszcze o CreativeMornings Wrocław…

CreativeMornings jest inicjatywą, która zaczęła się w 2008 roku. Pomysł był prosty: raz w miesiącu odbywa się śniadanie, do którego dołącza ciekawa postać ze świata kultury. Pierwsze spotkanie dla osób zainteresowanych szeroko pojętą kreatywnością odbyło się w Nowym Jorku. Wkrótce kolejne miasta na całym świecie podchwyciły koncepcję organizowania ciekawych poranków z inspirującymi bohaterami.

Rozwijanie idei spotkań nie mogłoby się obyć bez sponsorów. CreativeMornings wspierają zarówno partnerzy globalni (Shutterstock, Wix, Adobe i MailChimp) jak i lokalne polskie firmy (Brand Voice i Grupę Me & My Friends).

W naszym mieście markę i popularność CreativeMornings budują OVO Wrocław, Słodko, Etno Cafe i DoubleTree by Hilton Wroclaw. Organizatorzy zapraszają do współpracy kolejnych chętnych wolontariuszy, sponsorów i innych osób, które pomagają w przygotowaniu promowaniu spotkań. Do grona partnerów CreativeMornings we Wrocławiu dołączył również portal Wroclife.

Gośćmi piątkowych spotkań byli między innymi:

  • Łukasz L.U.C Rostkowski – znany muzyk, raper i społecznik związany z Wrocławiem, założyciel formacji Kanał Audytywny;
  • Patrycja Obara – wokalistka, autorka tekstów, menedżerka Cloud Theater, prowadzi szkolenia w zakresie wystąpień publicznych;
  • Zbigniew Maćków – wybitny architekt, prowadzi Maćków Pracownia Projektowa, która ma na koncie takie realizacje jak Wydział Prawa UWr czy przebudowa Domu Handlowego Renoma.

Jak wziąć udział w CreativeMornings Wrocław 28 lipca?

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Jeżeli chcecie w nim uczestniczyć, zarezerwujcie sobie czas na piątek i przyjdźcie do patio hotelu OVO Wrocław na ul. Podwale 83. Liczba miejsc jest ograniczona – w poniedziałek 24 lipca o godz. 11.00 ruszają zapisy internetowe pod tym adresem.

Plan [CreativeMornings Wrocław lipiec]

08:30 – 9:00 – rejestracja i śniadanie
09:00 – 9:10 – rozpoczęcie, powitanie
09:10 – 09:30 – wystąpienie Tomasza Jakuba Sysły
09:30 – 10:00 – pytania od publiczności i zakończenie

Więcej informacji o CreativeMornings Wrocław

Strona internetowa CreativeMornings

Profil CreativeMornings Wrocław na Facebooku

Profil CreativeMornings Wrocław w serwisie Instagram