18 listopada w budynku NOT przy ulicy Piłsudskiego 74 we Wrocławiu odbędzie się szósta edycja targów sztuki użytkowej Kontury.

Targi kontury. skierowane są do osób, które poszukują estetycznych, dobrze zaprojektowanych, a jednocześnie funkcjonalnych przedmiotów: mebli, oświetlenia, artykułów dekoracyjnych, dodatków do wnętrz oraz rękodzieła.

Po raz kolejny na odwiedzających czekać będzie różnorodna oferta od polskich twórców i okazja do spędzenia czasu w obiekcie generującym niepowtarzalny klimat.

Podczas targów odwiedzający będą mogli zakupić meble, oświetlenie, artykuły dekoracyjne, oryginalne grafiki i plakaty oraz rękodzieło i dodatki. Jesienne kontury to znakomita okazja do znalezienia wnętrzarskich inspiracji.

 

 

Wystawcy:

OPRAWIAMY W RAMY, to nie tylko drewniane ramy handmade, ale i połączenie kompleksowego podejścia do sztuki z rzemieślnictwem.

HUGBAG to wrocławska manufaktura założona przez Radka i Radka. W pracowni powstaje szeroko pojęta galanteria skórzana od damskich toreb po męskie breloki.

Decotive to konceptowa galeria fotografii i plakatów z wrocławskiego Nadodrza.

Unikat Motorworks 1/1 to wrocławski warsztat kastumujący motocykle głównie w stylu cafe racer i scrambler.

Poppyworks to połączenie tradycji z nowoczesnością. Staramy się przenieść pasję i precyzję charakterystyczną dla dawnych rzemieślników i zamknąć je w nowoczesnej formie.

Puff Art to miejsce, gdzie zderza się delikatność z siłą. Delikatność, to możliwość przekazania siebie poprzez artyzm, a siła to wyrazistość tego przekazu. Każde zdobienie ma pewną moc, pewne znaczenie.

Retrofrajda powstała z radości tworzenia i reanimowania przedmiotów, które dawno trafiły do lamusa. Z pasją projektujemy i poddajemy renowacji fotele i inne przedmioty użytkowe.

SpringLeather-Art oferuje wyjątkowe dodatki do wyposażenia wnętrz. Głównym asortymentem są oryginalne i wyjątkowe lustra, zegary, ramki. W ofercie posiadamy również bransoletki, paski oraz etui.

Watch This to połączenie piękna, unikalności i ekologii. Biżuteria wykonywana ręcznie z zegarmistrzowską precyzją.

Baśka Trzybulska ceramika. Tworzymy unikalne meble zdobione ceramiką. Pojedyncze egzemplarze tworzone są z poszanowaniem tradycyjnej techniki stolarskiej.

Wydawnictwo EneDueRabe istnieje od 2008 r. Nasza oferta to mądre, ambitne, pełne ciepła i humoru książki dla dzieci z niebanalną treścią i nietuzinkowymi ilustracjami.

SZLIFY to ręcznie szlifowane drewno, natura, proste formy i chęć tworzenia niepowtarzalnych przedmiotów.

Manufaktura Kańczuła Woodworks wykonuje przedmioty z litego drewna nierzadko połączonego z metalem, szkłem i subtelnie podświetloną kolorową żywicą.

Trash Bag Limited to unikalny, alternatywny design. Oryginalne plecaki, torby i dodatki.

Papierowe Sztuki to ręcznie szyte albumy na fotografie, księgi gości, a także zeszyty na notatki.

Dubas Headwear powstała w 1947 roku we Wrocławiu. Nasze kaszkiety formą nawiązują do klasycznych modeli nakryć głowy, są jednak nowoczesne w swoim wzornictwie.

Past Perfect powstało z pasji do dobrego, ponadczasowego wzornictwa.

OTO FORMA to mała, rodzinna pracownia. Tworzymy lampy tradycyjnymi metodami, stosowanymi od stuleci, jednak w nowoczesnym wzornictwie, które świetnie sprawdzi się we współczesnych wnętrzach.

MOKA Pracownia Szkła Małgorzata Mitka. Nowo otwarta pracownia szkła, która zajmuje się zarówno szkłem artystycznym jak i użytkowym.

Make My Wonderland to miejsce, które powstało z potrzeby tworzenia i dzielenia się swoimi fantazjami.

Bowtieswala to kreatywna lifestylowa marka modowa, oferująca ręcznie robione, eleganckie muszki i