CreativeMornings to kreatywne piątkowe spotkania dla każdego. Tym razem przy porannej kawie będziecie mieli okazję poznać Joannę Gniady, która podzieli się z Wami swoją pasją i wiedzą.

Joanna Gniady potrafi przelewać kolorowe myśli na białą kartkę papieru. Z okien swojego studia widzi karuzelę w Parku Staromiejskim we Wrocławiu, ale jej ilustracje trafiają do magazynów i na plakaty w całym kraju i Europie. Skąd czerpie inspiracje i czym dla niej jest kontekst, w którym tworzy? Artystka będzie gościem ostatniego wydarzenia CreativeMorningsWRO w tym roku. Zanim jednak spotkamy się 15 grudnia w klubie Surowiec na ulicy Ruskiej 46A, przenieśmy się do Waszyngtonu, na stację metra, w styczniowy poranek 2007 roku.

Razem z ilustratorką Joanną Gniady spojrzymy krok po kroku na tworzenie i doświadczanie sztuki oczami artysty. Co liczy się bardziej: dzieło czy jego kontekst? Potrzeba ekspresji artysty czy myśl o gustach widzów? Skąd czerpać niebanalne inspiracje? Czy współczesna sztuka użytkowa docierająca do szerokiego grona może zaspokajać ambicje twórcy? Co wyznacza wartość dzieła poza pieniędzmi? I wreszcie: czy dobra sztuka obroni się sama? Podczas spotkania CreativeMorningsWRO Joanna Gniady odsłoni swoje ilustracje, inspiracje i kulisy pracy i nie będzie to sztuka wyrwana z kontekstu.

Ilustratorka z Wrocławia tworzy dla międzynarodowych magazynów, wydawnictw i instytucji kulturalnych. W zebraniu myśli pomaga jej szkicowanie, w szkicowaniu – inspiracja francuską sztuką, widok drzew palmowych i ulubione Prosecco.

Plakaty z jej rysunkami zapraszały na Noc Muzeów we Wrocławiu i spektakle Opery Narodowej w Paryżu. Ilustracje trafiały także na łamy takich magazynów jak ,,Charaktery”, ,,Twój Styl”, ,,Wysokie Obcasy” oraz zatrzymywały wzrok czytelników przeglądających angielski ,,The Guardian” czy ,,ELLE Italia”. Artystka znalazła sposób na ilustrowanie pomysłów tak różnorodnych klientów jak IKEA, Škoda czy zespół Czesław Śpiewa.

Wyraziste i pełne charakteru ilustracje Joanny Gniady doceniają nie tylko zleceniodawcy i czytelnicy, ale także koledzy i koleżanki z branży. Artystka należy do Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, którego szeregi zasilają najlepsi graficy z Polski. Prace wrocławianki gościły na wielu festiwalach od naszego kraju przez Szkocję po Portland w Stanach Zjednoczonych. Zdobywały również wyróżnienia w międzynarodowych konkursach – The World Illustration Awards czy 3×3 International Illustration Awards.

 

Agenda na 15 grudnia 2017 r. (piątek):

08:30 – 9:00 – rejestracja i śniadanie

09:00 – 9:10 – rozpoczęcie, powitanie

09:10 – 09:30 – wystąpienie Joanny Gniady

09:30 – 10:00 – pytania od publiczności i zakończenie (można wracać do pracy) 🙂

 

Miejsce: Surowiec, ul. Ruska 46A Wrocław

Zapisy internetowe ruszają w poniedziałek 11 grudnia o godz. 11.00 pod adresem: https://creativemornings.com/talks/context-joanna-gniady