Niedawno pisaliśmy o uruchomieniu od wakacji nowych połączeń z wrocławskiego lotniska na Mazury. Już niedługo będzie można polecieć z Wrocławia bez przesiadek znacznie dalej. Wizz Air wprowadza loty do Kijowa.

15931330260_550ea4f8d5_b

Do Kijowa zaplanowane są dwa loty tygodniowo – we wtorki i w soboty. Bilety w obie strony będą dostępne już od 79 złotych. Połączenie ruszy od 1 listopada 2016. To dziewiąty kierunek lotów Wizz Air z wrocławskiego lotniska.

Nowa trasa ma zacieśnić współpracę biznesową i ekonomiczną Polski z Ukrainą. Wrocławskie lotnisko odnotowało ogromy wzrost liczby ukraińskich pasażerów. W porównaniu z ubiegłym rokiem obsłużono ich o 80% (czyli o blisko 1300 osób) więcej niż w pierwszym kwartale 2015 roku. Do tej pory podróżni lecący do Kijowa musieli przesiadać się w Warszawie – teraz będą mieli bezpośrednie połączenie. Ma to być udogodnienie przede wszystkim dla Ukraińców pracujących i prowadzących interesy w Polsce, szczególnie na Dolnym Śląsku. W samym Wrocławiu pracuje ich obecnie około 40 tysięcy.

Wizz Air regularnie rozwija swoją ofertę lotów z Wrocławia. W tym roku firma uruchomiła już połączenia dz Birmingham w Wielkiej Brytanii. Węgierski przewoźnik obsłużył do tej pory w Polsce 45 milionów pasażerów. Warto dodać, że czterdziestopięciomilionowy pasażer wylądował na wrocławskim lotnisku w minionym tygodniu. Była to sześciolatka podróżująca z Londynu.