W czwartek 1 czerwca we Wrocławiu ruszył sezon kąpielisk i basenów letnich. Tegoroczną nowością jest powrót przebudowanego kompleksu odkrytych niecek przy ulicy Wejherowskiej. Sprawdźcie, gdzie w upalne dni można zaznać ochłody.

Pływalnia letnia Orbita

fot. Tomasz Matejuk

Orbita

Pływalnia letnia Orbita – tak oficjalnie nazywa się teraz kompleks przy ulicy Wejherowskiej, który zmienił swoje oblicze przy okazji budowy krytego basenu na potrzeby The World Games 2017. Przebudowa obiektów odkrytych kosztowała niemal 21 mln złotych – za te pieniądze wyremontowano dwie niecki o wymiarach 50 na 25 metrów (jeden basen pływacki, drugi rekreacyjny), powstały nowe zjeżdżalnie, brodzik i plac zabaw dla dzieci.

Pływalnie letnia czynna jest codziennie od godziny 9 do 19. Bilet normalny, od poniedziałku do piątku, kosztuje 18 zł, a ulgowy 15 złotych. W weekendy jest nieco drożej – odpowiednio 20 i 17 złotych. Po godzinie 16.30 na basen można wejść za 8 złotych.

Kłokoczyce

Na Kłokoczycach znajdziemy pełnowymiarowy basen pływacki, 60-metrową ślizgawkę wodną, brodzik i plac zabaw dla dzieci, a także boisko do siatkówki plażowej.

Obiekt czynny jest codziennie od godziny 9 do 19. Ceny biletów w tygodniu to 10 i 8 złotych (normalny i ulgowy), a w weekendy – odpowiednio 13 i 10 złotych. Wejście po godzinie 17 kosztuje 5 zł (normalny bilet) i 4 zł (ulgowy).

Glinianki

Na miłośników wodnych szaleństw czeka też kąpielisko Glinianki, czyli naturalny akwen z trzema jeziorkami. Do dyspozycji są tam także stoły do gry w tenisa stołowego, boisko do piłki nożnej plażowej oraz boiska do siatkówki plażowej. Dodatkową atrakcją jest także WakePark, ze specjalnym wyciągiem, na którym można spróbować swoich sił w pływaniu na wakeboardzie i nartach wodnych.

Kąpielisko Glinianki

fot. Tomasz Matejuk

Kąpielisko czynne jest codziennie od 9 do 19. Bilet normalny kosztuje 10 złotych w ciągu tygodnia i 13 zł w weekendy, a ulgowy – odpowiednio 8 i 10 złotych. Po godzinie 17 ceny spadają – za ulgową wejściówkę trzeba zapłacić 4, a za normalną – 5 złotych.

Morskie Oko

Kąpielisko Morskie Oko oferuje akwen o powierzchni 5 hektarów i 10-hektarową plażę. Czeka także brodzik i plac zabaw dla dzieci, 60-metrowa ślizgawka wodna, wypożyczalnia kajaków oraz dwa boiska do siatkówki plażowej.

Z kąpieliska można korzystać codziennie w godzinach 9-19, a ceny biletów są identyczne jak na Gliniankach.

Bezpłatne miejsca do kąpieli

Od kilku lat magistrat adaptuje dzikie kąpieliska na legalne, bezpłatne miejsca do kąpieli. Najpierw, dwa lata temu zagospodarowano staw Królewiecki na Maślicach – powstała tam plaża, pojawiły się ławeczki, toalety i miejsca do grillowania, a bezpieczeństwa pilnują wykwalifikowani ratownicy.

W zeszłym roku do Królewieckiej dołączyły kąpieliska przy przy ulicy Harcerskiej na Oporowie i przy ulicy Jeziorowej na Pawłowicach. Tam też dyżurują ratownicy, jest plaża, punkt medyczny i toalety. Wstęp na wszystkie trzy kąpieliska, czynne od godziny 9 do 19, jest bezpłatny.

Aquapark

W letnie, upalne dni ochłody można szukać także we wrocławskim Aquaparku. Tam również czekają tereny zielone „pod chmurką” i zewnętrzne baseny – rekreacyjny i solankowy. A ponadto, już pod dachem, osiem zjeżdżalni o różnym stopniu trudności, leniwa rzeka, basen z falami, basen pływacki, cztery jacuzzi, Dziecięca Zatoka oraz strefa zabaw dla dzieci.

Aquapark Wrocław

Aquapark, w sezonie letnim, jest czynny od godziny 8 do 23. Całodniowy bilet normalny kosztuje 49 złotych, a ulgowy – 39 złotych. Bilety trzygodzinne to koszt odpowiednio – 35 i 30 złotych, a godzinne – 22 i 19 złotych.