Kuźnia Projektów to bezpłatny cykl spotkań i warsztatów z różnych dziedzin. Za nami niezwykłe wydarzenie – Spektakl Sbandieratori Duma Naszych Serc. Sprawdźcie jakie kolejne wydarzenia czekają na Was!

Dla osób, które nie mogły uczestniczyć w plenerowym pokazie nawiązującym do tradycji toskańskich mamy kilka zdjęć.

 

Kantor Wymiany Gestów

7 września / 12.00 – 18.00  / Happening teatralny  / plener przed SP 50, skrzyżowanie ulicy Bałtyckiej i Obornickiej
Plenerowy happening połączony z warsztatami pantomimy oparty na interakcji z widzami. Fascynująca podróż w świat gestu i ruchu.

Idea projektu opiera się na przeprowadzeniu cyklu happeningów i warsztatów pantomimy. Aktorzy poprowadzą warsztaty w odcinkach od 12.00 do 18.00 czyli 5 razy o każdej pełnej godzinie po 15-2O min. Za każdym razem będą one poprzedzone nową scenką odegraną przez aktorów Teatru Formy. Owo działanie daję szansę zetknięcia się z żywym aktorem i sytuacją, która jest alegorią prawdziwego kontaktu między ludźmi a nie tylko wirtualną rzeczywistością. Oprócz walorów stricte rozrywkowych i groteskowych, stawia również pytanie – czy i jak dalece możemy wpływać na życie innych, jednocześnie ingerując w ich intymny świat?

Narzędziem jest tu teatr ruchu, aktorzy – mężczyzna i kobieta będą umieszczeni w przyczepie campingowej specjalnie przygotowanej, oznakowanej tak, aby przykuwała uwagę zarówno uczestników projektu jak i przypadkowych widzów. Aktorzy w specjalnie przygotowanych kostiumach będą mieli doczepione linki do różnych części swojego ciała, za które widzowie będą mogli pociągać z zewnątrz. Stworzymy w ten sposób żywe marionetki, z którymi widz będzie mógł wejść w interakcję.

projekt Józefa Markockiego

Kurs rzeźbiarstwa

5, 12, 19, 26  września / godz. 17.00 / Warsztaty dla początkujących / sala ceramiczna
Cykl warsztatów rzeźbiarskich dla początkujących, w czasie których uczestnicy zapoznają się z podstawami kompozycji, konstrukcji i modelowania rzeźb w kategorii małej formy.

Kurs stanowić będą cztery czterogodzinne sesje w odstępie jednego tygodnia pomiędzy nimi –  kolejno 5, 12, 19 i 26-go września. Tematem, który weźmiemy na warsztat będzie postać człowieka w ujęciu rzeźby małego formatu (do ok. 30 cm wys.). W czasie kursu zapoznasz się z rozmaitymi możliwościami realizacji rzeźb małego i dużego formatu w ujęciu realistycznym oraz autorskich interpretacji sylwetki człowieka.
Zapisy: michalwasiakart@gmail.com

projekt Michała Wasiaka

Centrum Kultury AGORA zaprasza również na podsumowaniem całorocznej pracy twórczej uczestników Pracowni Plastycznej. Natomiast wystawa Technicznie/Organicznie jest podsumowaniem całorocznej pracy twórczej uczestników Pracowni Autorskich Szkła i Ceramiki.

Bazar Plastyczny / wystawa pracowni plastycznej – WERNISAŻ/ 07.09.2018/ piątek/godz. 17.00/ hol 1.piętro

wystawa/ 07.09-04.09.2018
wstęp wolny

Samorodna i nieskrępowana twórczość dzieci zjawia się i przemija jak spontaniczna zabawa. Aby podtrzymać ten proces pięknej zabawy i chronić go jak najdłużej, gdyż ma on ogromny wpływ na wszechstronny rozwój dzieci w CK Agora odbywają się całoroczne zajęcia plastyczne pod kierunkiem prowadzącej Anny Pawliny absolwentki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

W wystawie biorą udział dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach plastycznych w roku kulturalnym 2017/18. Wystawa przedstawia część prac wykonanych w pracowni w różnych technikach plastycznych od malarstwa, rysunku, grafiki warsztatowej poprzez ceramikę, rzeźbę, małe formy zdobnicze po maskotki / przytulanki uszyte na zajęciach .

Sztuka dziecka wciąż na nowo się tworzy i nie przestanie być sztuką żywą i twórczą tak długo, jak długo będą istniały dzieci lubiące tworzyć …

Technicznie/Organicznie – WERNISAŻ  7.09/ 18.00

WYSTAWA 7.09 – 4.10
Wstęp wolny

Wystawa jest podsumowaniem całorocznej pracy twórczej uczestników Pracowni Autorskich Szkła i Ceramiki działających w Centrum Kultury AGORA. W wystawie biorą udział pasjonaci od lat tworzący w technikach szklarskich i ceramicznych jak i ci, którzy dołączyli do pracowni rok temu. Wystawa przedstawia dwa różne podejścia do tworzenia w szkle i ceramice: jednym uczestnikom bliższa jest estetyka techniczna, geometryczna, drudzy odnajdują się w miękkiej linii organicznej. Oryginalne i inspirujące prace powstają pod czujnym okiem wrocławskich artystów: Marii Kuleszy i Łukasza Karkoszki.