Organizatorzy zapraszają na szalone bezgotówkowe zakupy! W sobotę 14 kwietnia odbędzie się sąsiedzka wymiana rzeczy bez obrotu pieniędzmi. Otwarta Szafa rozpoczyna się o 9:00 i potrwa do 13:00.

Co wymieniamy?
Ubrania, drobne AGD, dekoracje, obuwie, zabawki, książki…

WAŻNE! Rzeczy muszą być w dobrym stanie, czyste i nadające się do użytku.
Za każdą sztukę otrzymuje się bilet, który wymieniamy na inną dowolną rzecz.

Co więcej?
To doskonała okazja do spotkania, nawiązania nowych sąsiedzkich znajomości i wymiany zdań 🙂
Wiosenne porządki w szafach, garażach i na strychach czas zacząć!

Do zobaczenia w sobotę!

Wstęp wolny
Zasada: 1 rzecz = 1 bilet

 

Kolejną atrakcją nadchodzącego weekendu będzie Wernisaż z muzyką: Marian Lorek / Mundi, który odbędzie się w niedziela 15.04.2018 o godzinie 18:00

„Surrealizm-Aksamitny – pomiędzy czernią a bielą”

Marian Lorek – urodzony wrocławianin, malarstwem olejnym zajmuje się od dwudziestego roku życia, wcześniej rysunkiem. Miał wiele wystaw indywidualnych w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Katowice, Chrzanów, Kłodzko, Kluczbork, Oleśnica, Długołęka, Sobótka-muzeum, Wrocław, oraz Wiesbaden – Niemcy – wystawa zbiorowa. We Wrocławiu wystawy organizowane były w takich miejscach jak – Klub Dziennikarza, Klub Literatury i Sztuki, Galeria Agora, Entropia i wielu innych, a także w domach kultury. Jedna z prac we wcześniejszych latach działalności artystycznej została zakwalifikowana do finału ogólnopolskiej sztuki nieprofesjonalnej i była wystawiana we wrocławskiej Galerii BWA. Inna z kolei praca dostała się do pierwszej setki najlepszych obrazów w kraju, w konkursie organizowanym przez miesięcznik Art Biznes. Kilka razy obrazy artysty były prezentowane w tygodniku Agora. W ostatnim czasie artysta sam prowadził własną pół autorską Galerię Sztuki Marlo, w prestiżowym miejscu w wieżowcu Sky Tower we Wrocławiu.

Malarstwo prezentowane przez artystę jest nasycone surrealizmem z odrobiną hiperrealizmu i pop artu. Obrazy charakteryzują się dużą głębią tła i wyrazistością barw, szczególnie w tej części obrazów które podczas twórczych poszukiwań malowane były na aksamicie, stąd wziął się termin – surrealizm aksamitny, który znalazł już na stałe miejsce na stronach internetowych oraz w terminach dotyczących samego surrealizmu. Ostatnio artysta maluje również akrylem lub łączy akryl z olejem oraz stosuje inne techniki które zaskakują swym końcowym efektem w obrazie. Są to poszukiwania, które ma w naturze każdy artysta.

www.surrealizm-aksamitny.pl

* * * * *

MUNDI – Koncert

Mundi – od „mundus” – czyli świat, wszechświat, kosmos, a więc bezmiar i wolność. Z założenia artystów zespołu ich twórczość opiera się na ciągłym poszerzaniu i przekraczaniu granic, ale nie w ujęciu przestrzennym, lecz w odniesieniu do granic wyobraźni w tworzeniu i aranżowaniu muzyki. Stosunkowo nieduże instrumentarium: wokal, gitara klasyczna i kontrabas niejednokrotnie wykorzystane jest w ujmująco zaskakujący i osobliwy sposób, zachowując przy tym swoje akustyczne, subtelne brzmienie. „Mundus” jako przymiotnik oznacza także „czysty”, co nawiązuje do idei jaką jest szczere oddanie się sztuce i obdarowywanie innych energią wyzwoloną w trakcie dzielenia się swoim dziełem podczas koncertów. Mundi to oni.

Dorota Kołodziej – czaruje głosem,
Michał Wilczyński – maluje gitarą,
Marzena Cybulka – wibruje basem.
* *  * *

Wstęp wolny

WYSTAWĘ BĘDZIE MOŻNA OGLĄDAĆ DO 11.05. W GODZINACH PRACY KLUBU