Nadodrze z roku na rok zyskuje coraz większe znaczenie dla społeczności Wrocławia. A w najbliższy Tłusty Czwartek wielbicieli tej dzielnicy na pewno przybędzie. Już po raz szósty Infopunkt Nadodrze przygotował akcję Specjały Nadodrza. Będzie można kupić tradycyjne pączki wrocławsko-lwowskie smażone zgodnie z przedwojenną recepturą.

Akcja jest nie tylko ciekawą formą promocji Nadodrza, ale również to ukłon w kierunku tradycji kulinarnych, które osiadły we Wrocławiu. W tym roku zyski z akcji będą przeznaczone na powstanie Cafe Równik.

Akcja specjały Nadodrza ma integrować społeczności Nadodrza na rzecz odtwarzania smaków dawnego Wrocławia. Dlatego we współpracy ze znanym historykiem wrocławskim Grzegorzem Soblem wspólnie przygotowaliśmy recepturę pączka wrocławskiego, który rządził w Tłuste Czwartki na stołach smakoszy przedwojennego Wrocławia i Lwowa.

Pączki z nadzieniem śliwkowo-cynamonowym miały swoją premierę w tłusty czwartek w 2013 roku. Wtedy limitowaną wersję Specjału przygotowywały seniorki, a pączki sprzedawane w Nadodrzańskich kawiarniach, sprzedały się w przeciągu 15 minut od ich dostarczenia. W związku z tak wielkim zainteresowaniem, już szósty rok z rzędu, do przygotowania pączków zaprosiliśmy zaprzyjaźnioną piekarnię Państwa Krajewskich.

W piekarni Państwa Krajewskich mającej, jako jedyna, status „Złota Nadodrza”, oraz w Cukierni Muffinka powstaną pączki, które będzie można kupić na Nadodrzu. W akcji uczestniczą Macondo, Bistro Narożnik, Powoli, Nadodrze – Cafe Resto Bar, Znasz Ich Cafe-Bistro, Pomiędzy, Cafe Le Miracle, Cafe Rozrusznik, a także Piekarnia Krajewscy. Oraz poza Nadodrzem: w kawiarniach Cocofli i Cafe Targowa.

Zwieńczeniem tłustego czwartku będzie kawiarenka społeczna w Łokietka 5 – Infopunkcie Nadodrze, gdzie od godziny 17:00 do 20:00 będzie można kupić pączki, które powstaną w sąsiedztwie Infopunktu – na Łokietka 6, w pracowni Food Think Tank.

Pod okiem Tomasza Hartmana z Food Think Tank pączki przygotują przyszli pracownicy Cafe Równik. Dochód z całej akcji zasili zbiórkę środków na powstanie tego miejsca – pierwszej kawiarni we Wrocławiu prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną.