Pierwszy biznes zaczynał jako student fizyki, któremu brakowało… tuszu do drukarki. Postanowił więc, że sam zacznie go produkować. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.  Dziś do swojego CV Piotr Kolbusz mógłby wpisać członkostwo w zarządzie i radzie nadzorczej blisko dziesięciu spółek. Współwłaściciel firmy Black Point będzie gościem Akademii Intelektu i opowie o tym, jakimi wartościami warto kierować się w biznesie. Pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie rozpocznie się w czwartek 12 października o godzinie 20.00

Piotr Kolbusz

Po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy nowy semestr pełen różnorodnych spotkań. Najbliższe odbędzie się w czwartek 12 października i rozpocznie cykl „O bogaceniu się z klasą”. Akademię Intelektu odwiedzi Piotr Kolbusz, współtwórca i współwłaściciel Inter Mind, obecnie Black Point, firmy specjalizującej się w produkcji i dystrybucji komputerowych oraz biurowych materiałów eksploatacyjnych. Biznesmen był także jednym z założycieli Junior Chamber Wrocław (1989) i Dolnośląskiej Izby Gospodarczej (1990), obecnie jest członkiem Business Centre Club.

Podczas spotkania posłuchamy historii o tym jaką drogę przebył od braku tuszu do drukarki, którego w latach 80. nie można było nigdzie kupić, po pomysł na intratny biznes. Porozmawiamy o wartościach, jakimi należy się kierować w świecie małych i wielkich interesów. W drugiej części spotkania będzie również okazja, aby zadać pytanie zaproszonemu gościowi.

Co jeszcze wydarzy się u nas w najbliższym czasie?

Na kolejnych spotkaniach cyklu ,,O bogaceniu się z klasą” uzyskamy między innymi praktyczną wiedzę na temat założenia i prowadzenia własnej firmy. W tym semestrze planujemy także dwa inne cykle, które również wystartują w październiku.

W ramach serii spotkań „Co się dzieje w świecie” podejmiemy temat aktualnych wydarzeń w Europie i na świecie. „W poszukiwaniu wspólnych wartości” będziemy natomiast poznawać odmienne religie monoteistyczne i poszukamy tego, co łączy ich wyznawców.

Akademia Intelektu

Jeżeli nie słyszeliście jeszcze o Akademii Intelektu…

Akademia Intelektu to projekt tworzony przez grupę studentów ciekawych świata, pragnących poszerzać swoje horyzonty. Spotkania odbywają się co czwartek o godz. 20.00 CODA „Maciejówka” przy ogrodzie Ossolineum. Wszystkie wydarzenia są otwarte i bezpłatne dla wszystkich, nie tylko dla studentów!

To niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać z inspirującymi ludźmi na ważne, aktualne i ciekawe tematy. Akademiia Intelektu zaprasza na spotkania ludzi ze świata nauki, polityki, muzyki, sportu. Gośćmi Akademii Intelektu byli m.in. kajakarz Aleksander Doba, specjalista social media Paweł Tkaczyk, znany piwowar i bloger Tomasz Kopyra, prof. Jan Miodek czy muzyk Robert Litza Friedrich. 

Z drugiej strony Akademia tworzy przestrzeń, w której młodzi ludzie mogą rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności związane z organizacją, promowaniem i relacjonowaniem spotkań, działając w Drużynie Akademii Intelektu. Takie doświadczenie procentuje później w karierze zawodowej. Akademia to nie tylko rozwój intelektualny, ale także okazja na poznawanie ludzi z rożnych środowisk, dlatego na spotkania zapraszamy reprezentantów wielu dziedzin.

Śledźcie Wroclife, stronę Akademii Intelektu i nasz profil na Facebooku!