Wrocław już po raz drugi bierze udział w 24 Hour Project. To wydarzenie skierowane do wszystkich fanów fotografii ulicznej rozpoczyna się dziś o północy.

24 Hour Project ma zasięg ogólnoświatowy. Trwa całą dobę, w czasie której uczestnicy wykonują zdjęcia w mieście, w którym aktualnie się znajdują. Zdjęcia są publikowane w serwisie Instagram. Należy wrzucać jedną fotografię na godzinę. Wszystkie powinny być opisane odpowiednim hasztagiem i godziną wykonania.

Cały świat robi zdjęcia

W projekcie biorą udział miasta z wszystkich kontynentów. W ten sposób powstanie relacja na żywo z całego świata.  Uczestnicy 24 Hour Project we Wrocławiu spotykają się w piątek, 19 marca o północy w Rynku, pod pomnikiem Fredry. Udział w wydarzeniu jest darmowy. Nie ma też żadnych wymagań sprzętowych. Można przyjść zarówno z profesjonalnym aparatem jak i telefonem komórkowym. Organizatorzy doradzają tylko wygodne obuwie i kawę.

24 Hour Project Wrocław

Na całym świecie planowane są wystawy, stworzony zostanie międzynarodowy album fotograficzny. By skorzystać z tych możliwości należy się zarejestrować zarejestrować na stronie projektu www.24hourproject.org.

Na stronie można znaleźć listę zarejestrowanych uczestników wydarzenia i miast, które się zakwalifikowały. W Polsce oprócz Wrocławia w wydarzeniu bierze udział jeszcze Warszawa. Organizatorami projektu są Damian Kostka (dla Wrocławia) i Jakub Baczyński (dla Warszawy).

Oficjalne hashtagi do opisów zdjęć:

2:30am (godzina wykonania zdjęcia) #Wroclaw „Title{optional}” by @Your_Name as part of the #24hourproject #24hr16 #24hr16_Wroclaw to support @She_Has_Hope .